آخرین خبرها

عملیات گسترده مهار سیلاب در خورهای طولای قشم

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات گسترده مهار سیلاب در همه خورهای طولای قشم با اعتباری حدودی 7 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم امیر سلکی اظهار داشت: عملیات ترمیم سد و بندهای روستای طولا ترمیم در حال انجام است با که خاتمه آن ساکنان روستا از خسارت ناشی از جاری شدن سیلاب مصون مانده و می‌توانند از آب سد و بندها برای امور مختلف استفاده بهینه کنند.

وی افزود: این عملیات که با دو دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه بولدوزر از روز 12 آذر 99 آغاز شد مجموعا روی سه سد محلی طولا شامل سد حسینی، سد فولاد و سد وشمگیر و همچنین چند کانال فرعی و ضلع شمالی کانال اصلی شهرک صنعتی فجر متمرکز شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه دیواره‌های این سدها در حال مرمت و بازسازی است، تصریح کرد: کار لایروبی کانال‌های فرعی محله‌های طولا که به سمت شهرک صنعتی فجر منتهی می‌شوند نیز در دست اجراست و اگر نیاز باشد کانال جدیدی نیز احداث خواهد شد.

سلکی گفت: کار لایروبی ضلع شمالی کانال شهرک صنعتی فجر با هزینه‌ای بالغ بر 5 میلیارد ریال انجام شده و کل اعتبارت پیش بینی شده برای عملیات در سد و بندهای طولا شامل مرمت و بازسازی سه سد محله‌ای، لایروبی کانال‌های فرعی بین 5 الی 7 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با ابراز رضایت از همکاری مردم طولا با پیمانکار مجری عملیات اظهار داشت: در این عملیات از تجربه ساکنان روستا که سابقه بارندگی را دیده بودند و مسیر دقیق سیلاب را می‌شناختند استفاده شد.

گفتنی است، روستای طولا در پنج کیلومتری شهر قشم با جمعیتی حدود 12 هزار نفر شامل سه هزار خانوار با 518 هکتار وسعت و هشت محله، نزدیک‌ترین روستا به شهر قشم است که دو شهرک صنعتی کوچک و بزرگ در جوار آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا