آخرین خبرها

برای قطع زنجیره کرونا از خود درمانی پرهیز کنیم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با تاکید بر اینکه برای قطع زنجیره کرونا از خود درمانی پرهیز کنیم گفت: نتیجه تست و آزمایشات کرونایی در این شهرستان در مدت ۴۸ ساعته اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم، حمیدرضا بهزادی اظهار داشت: تیم‌های آموزش دیده متخصص به همراه پزشک در هشت مرکز جامع سلامت شهری و روستایی که از روز سه‌شنبه گذشته مشخص شدند آماده ارائه خدمات رایگان تست کرونا به مراجعه کنندگان هستند.

وی ادامه داد: این طرح به صورت ملی و با شعار “هر خانه یک پایگاه سلامت در طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی” با خدمات رایگان در نظر دارد سلامت اجتماعی در برابر کرونا را ارتقای دهد.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، اگر مردم روی خوش به این طرح نشان ندهند، هیچ تضمینی برای کاهش شمار مبتلایان، بستری شدگان و در نهایت کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس مهلک کووید 19 وجود ندارد.

وی با نارنجی خواندن وضعیت کرونایی قشم، ادامه داد: تست‌گیری و شناسایی و قرنطینه‌ افراد مبتلا به کرونا نقش مهمی در تغییر شرایط رنگ نارنجی کنونی به سمت زرد و سفید شدن دارد و خودداری مردم از مشارکت در این طرح و یا مراجعه دیرهنگام آنان برای درمان هم می‌تواند شرایط نارنجی شهرستان را به سمت قرمز و سیاهی پیش ببرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: برای قطع زنجیره کرونا علاوه بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، باید از خود درمانی در منزل هم پرهیز کنیم و با مشارکت در طرح تست رایگان کرونا، خدمتگذاران حوزه سلامت شهرستان را برای موفقیت بیشتر، یاری کنیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه بیماریابی همه مراکز شهری و روستایی در حالت آماده باش هستند، افزود: طرح محله محور”هر خانه یک پایگاه سلامت در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی” با مشارکت فرماندرای، سازمان منطقه آزاد، بسیج، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و هلال احمر با جدیت در حال اجرا است.

به گفته بهزادی نیروهای بسیج و نیروهای هلال احمر و انتظامی شهرستان قشم مسئله قرنطینه سازی مبتلایان و پیگیری مشکلات افراد مبتلا در خانه را در قالب راهبرد حمایتی با کمک خیرین در دستور کار قرار داده‌اند.

وی بیان داشت: محدودیت‌هایی که از هفته گذشته در شهرستان قشم در حال اجرا است تا پایان این هفته ادامه خواهد داشت و روز پنجشنبه آینده در صورت نیاز به ادامه و چگونگی محدودیت‌ها، از طریق رسانه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم همچنین از مراکز جامع سلامت در قشم، درگهان، سوزا و طبل و روستاهای رمکان، تولا، لافت و دولاب به عنوان هشت مرکز ویژه تست‌گیری رایگان نامحدود در این شهرستان نام برد.

وی از رسانه‌ها، سمن‌ها، آموزش و پرورش و اداره ارشاد درخواست کرد نسب به تبیین اهمیت تست دادن کرونا و فرهنگ‌سازی آن در جامعه با ستاد کرونای شهرستان همکاری بیشتری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا