دسته‌بندی نشده

حمایت سرمایه گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم

جلسه هم اندیشی و مشاوره جهت جلب همکاری و ایفای مسئولیت اجتماعی سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو با هدف حمایت و توسعه گردشگری غرب جزیره برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از شمانيوز، این جلسه به منظور آماده سازی و ارتقا ژئوسایت های موجود در بخش های غربی جزیره و همچنین با هدف توسعه متوازن زیرساخت ها و رشد گردشگری در این منطقه با حضور مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رییس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو در جزیره برگزار شد.

در این جلسه سرمایه گذاران سایت های پرورش میگو جهت توسعه ژئوسایت “نخ کنار” واقع در غرب جزیره قشم و همچنین ایجاد فضای گردشگری و ایجاد انتفاع برای جوامع محلی و روستاهای موجود در حاشیه سایت های پرورش میگو در این ناحیه آمادگی کامل خود را اعلام کردند.

در این نشست مقرر گردید مدیریت ژئوپارک جهانی قشم طرح توسعه و بهره برداری ژئوسایت نخل کنار را آماده و نهایی کرده و با مشارکت سرمایه گذاران حوزه شیلات برای اجرای آن اقداماتی انجام گیرد. همچنین تصمیم گرفته شد جهت بهره مند شدن جوامع محلی روستاهای اطراف این سایت و ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان این مناطق، بهره برداری از این سایت گردشگری توسط جامعه محلی و با نظارت توسط ژئوپارک جهانی قشم صورت گیرد.

همچنین موضوعات و بحث های مختلفی در ارتباط با مشکلات موجود در سایت ها و مزارع پرورش میگو موجود در محدوده کنارسیاه – گوری مطرح شد و سرمایه گذاران جهت اصلاح و ساماندهی وضع موجود و همچنین حل مشکل کانال انتقال آب به سایت های پرورش میگو درخواست هایی را مطرح کردند که مقرر گردید، مدیریت شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم پس از بررسی جهت رفع موانع و مشکلات موجود اقداماتی را اجرایی کند.

گفتنی است این جلسه با حضور نریمان توکلی مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور آزاد رییس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه گذاران 6 مزرعه پرورش میگو جزیره قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا