آخرین خبرهااجتماعیاخبار مهم

«عروسی‌ها» چالش پیش روی کادر درمان قشم در موج سوم کرونا

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: برگزاری مراسم عروسی در سطح شهر و روستاها با خاتمه ماه صفر از نگرانی‌هایی است که باید با تدبیر به موقع مدیریت شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس، حمیدرضا بهزادی در نشست ستاد مدیریت کرونا این شهرستان اظهار داشت: از ابتدای شیوع کووید-۱۹ تا کنون افزون بر هفت هزار نمونه‌گیری در قشم انجام شده است.

وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ مورد مثبت شناسایی شد و از سه هزار و ۴۵۰ مراجعه بیماران مشکوک به بیمارستان، ۹۰۰ نفر بستری شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم تصریح کرد: مجموعا ۷۳ نفر فوت ناشی از کرونا در شهرستان قشم به ثبت رسیده که ۶۸ نفر در بیمارستان و پنج نفر نیز خارج از بیمارستان رخ داده است.

بهزادی با بیان اینکه تعداد فوتی‌های جزیره قشم به نسبت جمعیت آن آمار بالایی است، ادامه داد: ۹۰ درصد از فوت شدگان دارای بیماری زمینه‌ای بوده و ۱۰ درصد از آنان زیر ۵۰ سال سن داشته‌اند.

وی اضافه کرد: ۲۰ درصد از افراد مراجعه کننده به بیمارستان قشم زیر ۲۴ ساعت فوت شده‌اند که بیانگر مراجعه دیر هنگام بیماران به مراکز درمانی است و دهیاران و شوراها باید اطلاع‌رسانی لازم در خصوص اهمیت و لزوم مراجعه به موقع را انجام دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم با تجلیل از اقدامات خیران حوزه سلامت، گفت: ۵۶ درصد از بیماران کرونایی که با پلاسمافرز تحت درمان قرار گرفتند بهبود یافته‌اند و امروز هر درمان دارویی که در دنیا برای کرونا مفقد تشخیص داده شده در قشم وجود دارد.

بهزادی ابراز داشت: جزیره قشم در شرایط پایداری قرار دارد و تعداد بستری بیمارستانی که به صورت میانگین تا تیرماه روزی ۵۰ نفر بود هم اکنون به زیر ۱۰ نفر کاهش یافته و مریض بدحال در شهرستان وجود ندارد.

وی عنوان کرد: متاسفانه مجددا روند در حال صعودی شدن است و نگرانی‌هایی در خصوص شروع موج سوم کرونا وجود دارد که باید مراقبت‌ها بویژه در شرایط جوی حاکم بر جزیره تقویت شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم افزود: برگزاری مراسم عروسی در سطح شهر و روستاها با خاتمه ماه صفر از نگرانی‌هایی است که باید به موقع تدبیر و مدیریت بشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا