ایران

در سه ماه نخست سال ۱۳۹۸؛ ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین رفع تصرف شد

مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از رفع تصرف اراضی ملی جزیره قشم به مساحت 10 هزار و 500 مترمربع در سه ماهه نخست سال 1398 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حسین رفیعی با اعلام این خبر اظهار کرد: این زمین ها به ارزش ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در سطح جزیره که با تلاش نیروهای این سازمان آزاد سازی شده است.

وی افزود: تعداد ۱۷۰ اکیپ از ابتدای سال ۱۳۹۸ با فعالیت های شبانه روزی خود توانسته اند ضمن آزاد سازی این اراضی، ۵۵ فقره اخطاریه ساخت و ساز غیر مجاز صادر کرده است.
به گفته مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، این مجموعه توانسته ۱۰۱ فقره بازدید و کنترل در برداشت غیرمجاز از معادن جزیره را نیز پوشش داده و از فعالیت های غیرقانونی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: بررسی تخلفات ساختمانی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و رفع تصرف اراضی ملی از عمده ترین وظایف این واحد پرتلاش در سازمان منطقه آزاد قشم است.
رفیعی با تاکید بر حضور مستمر نیروهای واحد حفاظت از اراضی ملی سازمان منطقه آزاد قشم در سطح جزیره، عنوان کرد: روند مبارزه با پدیده زمین خواری و پیشگیری از تصرفات اراضی ملی و دولتی در قشم پس از سکان داری حمیدرضا مومنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  با جدیت در حال پیگیری است.
مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ضمن  تقدیر از همکاری مجموعه های ذیربط بیان داشت: مجموعه دادسرا، نیروهای انتظامی و دریابانی، بخشداران، دهیاران و اهالی جزیره قشم همچنین حوزه های معاونت فنی و زیر بنایی واحد  ژئوماتیک ، حراست، حقوقی و املاک و  مستغلات سازمان منطقه آزاد قشم تاکنون در دستیابی به این هدف، بهترین همراه واحد حفاظت از اراضی ملی سازمان منطقه آزاد قشم بوده اند.
جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و ۶۷ روستا به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران قرار دارد.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا