اقتصادی

40 شرکت شهرک‌های صنعتی قشم‌ تجلیل شدند/داد صنعتگران در آخرین روز صنعت درآمد

در آخرین روز از هفته صنعت، 40 شرکت شامل برتر و نمونه صنعتی فعال در منطقه آزاد قشم، با اهدای لوح و تندیس تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “خبر قشم”، در این مراسم که با حضور عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور عظیم‌زاده اردبیلی عضو موظف و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری و مرتضی صابری مدیر معدن و تسهیل تولید این سازمان در سالن مرکز بین‌المللی قشم برگزار شد، ابتدا از 20 شرکت برتر که با بیشترین سهم در زمینه تولید و صادرات طی سال گذشته فعالیت داشتند، تجلیل بعمل آمد.

همچنین 20 شرکت نمونه شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد قشم هم به دلیل توانمندی در زمینه مدیریت و تولید محصولات دانش‌بنیان، از سوی مسیولان سازمان منطقه آزاد قشم تجلیل شدند.

داد صنعتگران در آخرین روز صنعت درآمد

در این مراسم همچنین داد چند تن از صنعتگران از عدم اجرای دقیق قوانین و مقررات مناطق آزاد کشور درآمد.

آنان از مشکلات مربوط به مسائل مالیاتی، دریافت ارزش افزوده، قطع برق، مشکلات گمرکی، عدم برخورد با خُشک کردن ماهی متو به صورت سنتی، سختی واردات ارز حاصل از صادرات، تامین نبودن سوخت مورد نیاز صنایع تامین کننده آب و برق گلایه‌مند بودند و خواستار اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوط به مناطق آزاد شدند.

صاحبان صنعت قشم همچنین به مشوق‌های درج شده در قوانین و مقررات چگونگی اداره مناطق آزاد اشاره کردند و اعلام کردند، در مناطق آزاد ایران از جمله قشم مشوق‌های قانونی را قطع کردند و در عوض اقدامات سختگیرانه‌ای را مقابل سرمایه‌گذاران و صنعتگران قرار داده‌اند.
یکی از موضوعاتی که صنعتگران بر آن تاکید داشتند مربوط به قطع برق شهرک‌های صنعتی در روزهای یکشنبه هر هفته با اجرای عملیات دیسپچینگ کشوری بود و تاکید داشتند با توجه به تولید برق در شهرستان قشم، وزارت نیرو باید تدبیری را برای عدکم اجرای عملیات دیپچینگ در این منطقه ازاد را اعمال نماید.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم، عادل پیغامی مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم در زمینه اهمیت تولید و صادرات و همچنین تغییرنگاه به مقوله صنعت با رویکر صنایع جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و الکترونیک صحبت کرد و پس از آن مرتضی صابری مدیر معدن و تسهیل تولید هم گزارشی از عملکرد یکساله این مجموعه را برشمرد.

صادرات، عدم ارایه مشوق‌های درج شده در قوانین و مقررات مناطق آزاد و مشکل واردات ارز حاصل از صادرات را به عنوان بخشی از مشکلات پیش روی صنعتگران، اعلام کردد.

12 تیرماه در تقویم رسمی کشور روز صنعت نامگذاری شده و به مدت 7 روز با عنوان هفته صنعت، از فعالان صنعتی با اهدا لوح و تندیس تجلیل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا