اقتصادی

گام سوم برای تشکیل اتاق اصناف در قشم برداشته شد

منتخبان کارگروه‌های ۱۸ گانه صنوف در منطقه‌ آزاد قشم با حضور در دوره تفسیر آیین‌نامه ماده ۸۸ قانون نظام صنفی، گام سوم را برای تشکیل اتاق اصناف در این جزیره برداشتند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مسعود مورموگویی مدیر بازرگانی و اصناف این سازمان در برنامه هم‌اندیشی کمیسیون‌های پنج‌گانه  اصناف که در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، اعلام کرد: انتخابات کارگروه‌های ۱۸ گانه صنوف در قشم در دو نوبت (۱۴۰۳/۰۳/۰۹) و (۱۴۰۳/۰۴/۰۶) برگزار شد.

وی ادامه داد: نفرات اول تا سوم هر یک از کارگروه‌های ۱۸ گانه صنوف جزیره جهانی قشم در دوره تفسیر کامل آیین‌نامه نظام صنفی شرکت کردند.

به گفته مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم، آشنایی با برنامه‌های بازرسی و رسیدگی به شکایات، بودجه و تشکیلات، امور اجتماعی و فرهنگی، امور اقتصادی و حل اختلاف و تشخیص، پنج محور اصلی نشست هم‌اندیشی منتخبان کارگروه‌های ۱۸‌گانه صنوف قشم بود.

به گفته وی در این نشست همچنین نقش و جایگاه اتاق اصناف، نقش و جایگاه کمیسیون نظارت بر اصناف و چگونگی برگزاری انتخابات داخلی برای تعیین سِمَت اعضای هیات رئیسه کارگروه‌های صنفی منطقه آزاد قشم تشریح شد.

مورموگویی یادآور شد: قرار شد کارگروه‌های ۱۸گانه تا دو روز آینده سمت اعضای هیات مدیره شامل رئیس، نایب رئیس و دبیر یا خزانه‌دار هر کارگروه را مشخص و به مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم معرفی کنند.

او افزود: با تکمیل این مراحل، روال ثبت شرکت‌ها و اعتبار نامه‌های منتخبان هم برای تشکیل اتاق اصناف آغاز خواهد شد و در نهایت تا یک ماه آینده قشم به عنوان پایلوت مناطق آزاد کشور صاحب اتاق اصناف خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا