فرهنگی

امور فرهنگی و اجتماعی مناطق آزاد به نقد و مطالبه‌گری نیاز دارد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: موفقیت در امور فرهنگی و اجتماعی مناطق آزاد کشور به نقد و مطالبه گری منصفانه اصحاب رسانه و هنرمندان نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، حجت‌الاسلام سعید آخوندی در جمع فعالان فرهنگ و هنر قشم در سالن مرکز بین‌المللی قشم، اظهار داشت: برای انجام امور مهم فرهنگی و اجتماعی به همیاری اصحاب رسانه و فعالان هنری نیاز داریم و امیدواریم فعالان این عرصه‌ها با نقد و مطالبه‌گری منصفانه مسئولان را در انجام وظایفشان یاری کنند.
وی با تاکید بر اینکه در منطقه آزاد قشم زیرساخت‌های مهم فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده و این جزیره مستعد کارهای بزرگ است، افزود: تیم معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور از جمله قشم کارهای مهمی را با برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای مهم انجام داده‌اند در پی تکامل بیشتر این امور هستند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد گفت: معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، فعالیت معاونت‌های این حوزه در مناطق آزاد کشور را حول سه محور (برنامه‌ریزی)، (حمایت و نظارت) و (ارزیابی) مورد بررسی قرار می‌دهد.
وی همچنین از کار جمعی و گروهی و اتحاد صنفی به‌عنوان حلقه مفقوده کارگردانی اقدامات بزرگ در حوزه فرهنگ و هنر جزیره نام برد و ادامه داد: نتیجه تفکر و اندیشه جمعی در ساختارهای سازمانی منجر به کسب آمار مشخص برای رفع و حل مشکلات و نیازهای جامعه از طریق برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور نیز در این نشست به وظیفه دبیرخانه به‌عنوان راهبر، برنامه‌ریز و ناظر بر اقدامات مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: کارهای انجام شده در منطقه آزاد قشم در حوزه فرهنگ، نیاز به روایت‌سازی و اطلاع‌رسانی دارد.
محمد فرزاد میرزایی قلعه اظهار داشت: افق آینده فعالیت‌های فرهنگی ، اجتمعای و گردشگری قشم نیازمند زنجیره‌های متعدد از جمله مشارکت فعالان هنری و رسانه‌ای و نقش پر رنگ جوامع محلی تدوین خواهد شد.
شایان ذکر است؛ این نشست به میزبانی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور ادریس راموز و مدیران زیرمجموعه این معاونت و فعالان فرهنگ و هنر، رسانه و قرآن جزیره قشم در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا