اقتصادی

آغاز روزهای خوش ساردین ماهیان در جزیره قشم

مدیرعامل اتحادیه صنایع شیلاتی شهرستان قشم گفت: آغاز توقف دو ماهه صید ساردین ماهیان به روش پرسیان دو قایقی به درخواست جامعه صیادی شهرستان قشم و تایید مدیرکل شیلات استان هرمزگان فرصتی را برای روزهای خوش این آبزیان فراهم کرده است.

علی اسلامی رمچاهی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری “خبر قشم” با اعلام این مطلب، اظهار داشت: ممنوعیت صید ساردین ماهیان در فصل تخم‌ریزی و تولید مثل این آبزیان از (ابتدای تیر تا انتهای مرداد ماه) به درخواست مدیرکل شیلات استان هرمزگان در دستور کار صیادان جزیره قشم قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اجرای این طرح با هدف کاهش فشار بر ذخایر آبی و بقا و پایداری و تقویت این آبزیان امری اساسی و ضروری است و جامعه صیادی قشم هم نقش خود را در زمینه ادامه حیات این آبزیان به نحو شایسته اجرا می‌کنند.
مدیرعامل اتحادیه صنایع شیلاتی شهرستان قشم تصریح کرد: چنین طرح‌هایی که باهدف پیشگیری از برداشت بی رویه آبزیان و جلوگیری از آسیب‌رساندن بیشتر به منابع دریایی، اجرا می‌شود در حقیقت یک نوع سرمایه‌گذاری برای آینده فعالان صید و صیادی در این شهرستان است.
وی از سیاستگذاری و برنامه‌‌های حمایتی مدیرکل شیلات استان هرمزگان، حمایت همه جانبه فرماندار قشم، همراهی فرمانده محترم دریابانی و مدیر شیلات شهرستان قشم که صیادان جزیره جهانی قشم را در اجرای این طرح مهم که موجب حفط ذخایر ماهیان سطح زی همانند ماهیان متو و ساردین می‌شود، تقدیر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا