اقتصادی

تسهیلگری هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم برای جهش تولید در جزیره

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تصویب هیات مدیره سازمان منطقه آزاد، عوارض مواد اولیه و قطعات منفصله واحدهای تولیدی منطقه و دستگاه های خط تولید و قطعات مصرفی در خط تولید، به شرط نو بودن برای واحدهای تولیدی منطقه با ارائه مجوز ورود مدیریت صنایع سازمان صفر است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمدمنصور عظیم زاده اردبیلی در تشریح این خبر بیان داشت: به منظور تسهیل و رونق تولید در سال جاری با تصویب هیات مدیره، ماشین آلات مورد نیاز برای تولید و پرورش ماهی و میگو و سایر آبزیان با تأیید مدیر شیلات و کشاورزی براساس بند 1-8 عوارض واردات کالا اصلاحی 26/12/1374 از عوارض معاف هستند.

وی ادامه داد: مضافاً اینکه عوارض گمرکی قطعاتCKD و SKD واحدهای تولیدی منطقه مشمول سه درصد ارزش سیف می باشد.

عظیم زاده اردبیلی اضافه کرد: ورود قطعات و ماشین آلات و لوازم و تجهیزات ایجاد پالایشگاه و خط تولید میعانات گازی و نفتی و پتروشیمی، شرکت های تولیدی مرتبط نیز یک درصد ارزش سیف عوارض تعیین شده است.

بنابراین گزارش جزیره قشم با وسعتی حدود 1500 کیلومتر مربع در جنوب ایران واقع شده و به دلیل برخورداری در میدان های نفتی و گازی متعدد، توانمندی بالا در حوزه شیلاتی و پرورش آبزیان، حمل و نقل و تجارت دریایی، دسترسی به بازار گسترده سرزمین اصلی، کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه در کنار دسترسی به آب های بین المللی به یکی از نقاط جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا