بین الملل

خطوط مسافری دریایی از قشم و کیش به دبی و عمان راه‌اندازی می‌شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از توسعه گردشگری دریایی و حمل و نقل مسافر دریایی در مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: در نظر داریم تا علاوه بر توسعه خطوط دریایی داخلی، خطوط مسافرتی و تفریحی از جزایر کیش و قشم به مقاصد دبی و عمان را راه‌اندازی کنیم.

 به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: توسعه گردشگری دریایی و حمل‌ونقل مسافر دریایی در مناطق آزاد کشور در دستور کار شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه جزایر قشم و کیش قابلیت راه اندازی خطوط دریایی به سمت کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس را دارند، گفت: در همین راستا در نظر داریم تا علاوه بر توسعه خطوط دریایی داخلی، خطوط مسافرتی و تفریحی از جزایر کیش و قشم به مقاصد دبی و عمان را راه‌اندازی کنیم.

به گفته وی، با توجه به تقاضای سرمایه گذران بخش خصوصی، در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این خطوط دریایی بین‌المللی و به دنبال آن رونق توریسم دریایی در منطقه خلیج فارس با محوریت ایران خواهیم بود.

این مقام مسئول در سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اذعان کرد: سال گذشته در زمینه صنعت گردشگری نیز بیش از ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری به ارزش یک میلیارد یورو به سرمایه گذاران بخش خصوصی توسط سازمان مناطق آزاد کشور ارائه شده است.

مشاور رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هم اکنون مناطق آزاد به مکانی امن برای جلوگیری از سرمایه کشور به خارج تبدیل شده است، بیان کرد: از سوی دیگر حضور گردشگران داخلی و خارجی در مناطق آزاد نیز زمینه ساز توسعه اقتصادی کشور شده است.

گفتنی است؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با «لیلا بنت احمد بن عواد النجار» ـ وزیر توسعه اجتماعی عمان ـ که یکشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه انجام شد، اعلام کرد:« گردشگری دریایی یکی از ظرفیت‌های مهم بین ایران و عمان در حوزه توسعه گردشگری است. با این حال متأسفانه گردشگری دریایی ایران و عمان در وضعیت خوبی قرار ندارد. اگر گردشگری دریایی تقویت شود به طور حتم باعث تحکیم و تقویت روابط اجتماعی بین دو کشور خواهد شد».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا