آموزشی

بیش از 400 نفر در دوره های سواد آموزی قشم شرکت کردند

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم گفت: ۴۲۹ نفر از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ تحت پوشش دوره های سوادآموزی در جزیره قشم قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، حسین رنجبر گلشواری افزود: بر اساس هدف گذاری‌های انجام شده، امسال در این شهرستان مرزی ۱۵۴ نفر تحت پوشش دوره سواد آموزی، ۴۷ نفر تحت پوشش دوره تحکیم و ۲۲۸ نفر تحت پوشش دوره انتقال قرار گرفتند.

وی با یادآوری آموزش سوادآموزان در سه بخش سواد آموزی، تحکیم و انتقال در نهضت سواد آموزی گفت: دوره سواد آموزی شامل بی‌سوادی مطلق تا سوم ابتدایی، دوره تحکیم برای افرادی که سواد خواندن و نوشتن دارند و برای تثبیت آموخته‌های آنان برگزار می شود و دوره انتقال نیز از چهارم تا ششم ابتدایی را شامل می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم توضیح داد: بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت بی سواد این شهرستان مرزی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال چهار هزار و ۲۹۸ نفر است و با تلاش های آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در سال های اخیر یکهزار و ۲۰۰ نفر در این شهرستان با قبولی در آزمون ها، باسواد شده اند.

رنجبر گلشواری اضافه کرد: بر اساس آمار قبولی سوادآموزان در دوره‌های سواد آموزی، تحکیم و انتقال در این شهرستان میزان با سوادی در این جزیره اکنون به حدود ۹۵.۵ درصد افزایش یافته‌ است. وی گفت: ۹۰ درصد فعالیت‌های سواد آموزی در این شهرستان مرزی در راستای باسواد کردن بی سوادان و ۱۰ درصد دیگر در زمینه تعمیق، تحکیم و تثبیت سواد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا