فرهنگی

مساله مردم یک اصل غیرقابل چشم پوشی در نظام جمهوری اسلامی است / شوراها؛ عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی مردم در عرصه های مختلف

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مساله حضور و مشارکت مردم در عرصه های مختلف انقلاب و نظام اسلامی برگرفته از مبانی دینی و اسلامی نه به عنوان یک تاکتیک سیاسی، بلکه به عنوان یک اصل است غیرقابل چشم پوشی و فراموشی اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در مراسم روز ملی شوراها در محل تالار آینه شهر قشم، اظهار کرد: فلسفه انقلاب اسلامی با مساله مشارکت مردم و شوراها و انتخاب عجین بوده و این موضوع در قانون اساسی نیز به صراحت مورد اشاره قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مردم سالاری دینی حاکم در نظام جمهوری اسلامی عین دین سالاری مردمی است و مردم افزوده ای بر نظام اداری و سیاسی این نظام نیستند و به همین دلیل است که امروز می گوییم جمهوریت و اسلامیت در کنار هم و مکمل یکدیگر وجود دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: انجمن ها، تشکل ها، اصناف، اتحادیه ها و شوراها عرصه و ساز و کارهای قانونی پیش بینی شده برای مشارکت و استفاده از توانمندی ها مردم در عرصه های مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی هستند.

به گفته پیغامی؛ انتقال تجربیات موفق و آسیب شناسی تجربیات ناموفق و شکست خورده در عرصه های مختلف می تواند زمینه ساز توانمندسازی حکمرانی در عرصه های مختلف سیاسی، اداری و عمومی کشور باشد.

وی با بیان اینکه تجربیات خوبی در عرصه های مختلف در جزیره قشم وجود دارد، افزود: جزیره جهانی قشم در ایام نوروز میزبان شایسته ای برای بیش از یک میلیون گردشگر ورودی این منطقه بود، اما هیچ کدام از گردشگران احساس ناخوشایندی از مدیریت شهری در این جزیره نداشتند و این موضوع شایسته تقدیر است.

پیغامی تصریح کرد: منطقه آزاد قشم، فرمانداری شهرستان، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و شهرداران حاضر در جزیره قشم با هماهنگی و همکاری خوبی که داشتند، توانستند خدمات خوبی به گردشگران ارائه کنند و تجربه خوبی از سفر به جزیره را برای هموطنان رقم زدند.

او ادامه داد: در روزهای نخست سال جاری 17 برنامه جهت توسعه شهری قشم در نشست مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شورای اسلامی شهر قشم مورد بررسی و توافق قرار گرفتند که امیدواریم با اجرایی شدن آن شاهد بهبود خدمات رسانی به مردم و افزایش کیفیت زندگی ساکنان باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با بیان اینکه در دوسال گذشته پروژه پل خلیج فارس با وجود برخی مشکلات همواره فعال بوده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بودجه قابل توجهی از سوی سازمان منطقه آزاد قشم برای فرآیندهای اجرایی پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباط خلیج فارس اختصاص پیدا کرده است که با دستور شخص ریاست محترم جمهور سرعت بیشتری خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا