فرهنگی

توسعه خانه های صنایع دستی یک ضرورت است / هم اندیشی فعالان صنایع دستی قشم با معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی

نشست هم اندیشی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با جمعی از فعالان و تولیدکنندگان حوزه صنایع دستی جزیره قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مریم جلالی دهکردی در جلسه فعالان صنایع دستی جزیره قشم که در مرکز بین المللی رشد برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد و توسعه خانه های صنایع دستی از موضوعاتی است که همواره مورد تاکید قرار دارد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی برای معرفی توانمندی ها، فرهنگ و میراث ملموس و ناملموس جزیره جهانی قشم باید برای توسعه و ترویج و عرضه درست محصولات دست ساز هنرمندان، خانه های صنایع دستی متعددی ایجاد شود.

به گفته معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور؛ تخصصی بودن رشته های صنایع دستی نیازمند توجه و حمایت های ویژه ای است و امیدواریم در آینده شاهد افزایش حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی باشیم.

جلالی دهکردی در پایان خاطرنشان کرد: در سایر کشورهای جهان ارزش تولید و عرضه محصولات صنایع دستی به عنوان یک محصول تخصصی مورد توجه قرار می گیرد و با ایجاد بستر مناسب برای حضور در نمایشگاه های بین المللی می توانیم در این مسیر گام برداریم.

بنا براین گزارش، جمعی از فعالان صنایع دستی حاضر در این نشست به بیان مشکلات و نظرات خود پرداختند و معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور نیز در این جلسه جهت حمایت از بانوان فعال در حوزه صنایع دستی، رایزنی جهت حضور در نمایشگاه های بین المللی و حضور فعال در رویدادها و هفته های فرهنگی نکاتی را مطرح کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا