سلامت

دکتر سرور کریمی‌پور به عنوان سرپرست بیمارستان خلیج‌فارس معرفی شد

در پی صدور حکمی از سوی دکتر غلامعباس مومنی مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان و انتصاب دکتر سرور کریمی پور به سمت سرپرست بیمارستان خلیج فارس بندرعباس، مراسم تکریم دکتر فرشته بستان رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بیمارستان تامین اجتماعی بندرعباس؛ با حضور دکتر غلامعباس مومنی مدیر درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان، علی علیزاده مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان، اسماعیل حاجی‌زاده دبیر اجرایی خانه کارگر استان، ارسلان حیدری رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی هرمزگان، دکتر فرشته بستان رئیس سابق بیمارستان خلیج‌فارس و جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، در مراسم تکریم و معارفه سرپرست بیمارستان خلیج فارس بندرعباس؛ مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان هرمزگان در این مراسم گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی یک سازمانی است که در زمینه بیمه‌ای و درمانی فعالیت دارد و تلاش می‌کند عدالت اجتماعی و توانمندسازی را در جامعه اجرایی کند.
دکتر غلامعباس مومنی افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی خدمات درمانی خود را علاوه بر جامعه هدف، به سایر اقشار جامعه نیز ارائه می‌کند و این امر نیازمند داشتن امکانات مختلف و زیرساخت مناسب می‌باشد.
مومنی بیان کرد: برای ارائه خدمات درمانی مناسب نیازمند داشتن امکانات لازم برای این کار است که یکی از مهمترین امکانات برای این موضوع داشتن نیروی انسانی متعهد و ا تجربه می‌باشد.
وی ادامه‌داد: اهمیت نیروی انسانی برای هر سازمان بسیار زیاد است و پویایی و توانمندی یک سازمان به نیروی انسانی آن بستگی دارد.
مومنی اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در زمینه ارائه خدمات درمانی در استان هرمزگان وجود دارد این است که نیروی انسانی مورد نیاز برای این امر کم بوده و نیاز است در این زمینه اقدامات اساسی صورت پذیرد.
وی عنوان کرد: زمانی که یکی از نیروهای ما کم می‌شود زحمت زیادی باید کشیده شود تا نیروی دیگری جایگزین آن شود و در این زمان که یکی از نیروهای خوب و توانمند که ریاست بیمارستان را برعهده داشت به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌است، پیدا کردن جایگزین برای ایشان سخت است.
مدیر درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: دکتر بستان یکی از نیروهای بسیار خوب و موفق در استان هستند که فعالیت‌های ایشان در زمان شیوع ویروس کرونا و مدیریت بسیار خوب بیمارستان باعث شد کارهای خوبی در بیمارستان خلیج‌فارس صورت گیرد و کمترین مرگ و میر را در این بیمارستان داشته باشیم.
دکتر مومنی با بیان اینکه بیمارستان، یک شهر درمانی است و همه افراد جامعه با آن ارتباط دارند گفت: بیمارستان خلیج‌فارس علی‌رغم تمام مشکلاتی که دارد یکی از بیمارستان‌های بسیار خوب استان هرمزگان بوده که خدمات درمانی مناسبی به مردم ارائه می‌کند.
وی با تقدیر از خدمات دکتر بستان در طول مدت مدیریت بیمارستان خلیج فارس عنوان کرد ر کریمی‌پور نیز یکی از نیروهای بسیار خوب مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان می‌باشد که با شناختی که از بیمارستان و سازمان تامین اجتماعی دارد می‌تواند خدمات مناسبی به جامعه ارائه نماید.
در ادامه مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان اظهارداشت: همیشه ایرادات از کادر بهداشت و درمان زیاد است زیرا ما زمانی که در شرایط نامناسبی هستیم به آنها مراجعه می‌کنیم و در این شرایط آستانه تحمل ما پایین است.
علی علیزاده بیان کرد: در این شرایط ما همیشه حق را به خودمان می‌دهیم و می‌خواهیم به سرعت به وضعیت ما رسیدگی شود اما باید شرایط کادر بهداشت و درمان را نیز در نظر بگیریم.
علیزاده با انتقاد از کمبود نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: استان هرمزگان از جمله استان‌هایی است که سیستم بهداشت و درمان در آن متوازن نیست و با توجه به وجود صنایع بزرگ و آلاینده، باید در بخش بهداشت و درمان این استان کارهای بهتری صورت پذیرد چرا که حق مردم این استان بیشتر از این موارد است.
وی اضافه کرد: علی‌رغم تمام تلاش و زحمتی که کادر بهداشت درمان در استان هرمزگان انجام می‌دهند اما این قشر از جامعه مظلوم واقع شده‌اند و نیاز است به آنها توجه بیشتری صورت گیرد.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: به دلیل اینکه جامعه هدف اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی کارگران و بازنشستگان هستند، فشار مضاعفی از سوی این اقشار بر بیمارستان خلیج‌فارس به عنوان تنها بیمارستان سازمان تأمین‌اجتماعی در هرمزگان وارد می‌شود.
اسماعیل حاجی‌زاده با تقدیر از عملکرد دکتر بستان در زمان ریاست بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس عنوان کرد: برای جامعه کارگری و بازنشستگان اقدامات بسیار خوبی از سوی دکتر بستان در بیمارستان خلیج‌فارس صورت گرفته‌است و همکاری مناسبی را از سوی ایشان برای کارگران و بازنشستگان شاهد بودیم.
در ادامه رئیس سابق بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس گفت: از شهریور ماه سال ۱۳۸۰ همکاری من با سازمان تأمین‌اجتماعی آغاز شد و جزء اولین متخصصان داخلی بیمارستان خلیج‌فارس نیز بودم.
دکتر فرشته بستان اظهارداشت: از دی ماه سال ۹۷ به عنوان رئیس بیمارستان خلیج‌فارس فصل جدیدی از فعالیت‌های من در این بیمارستان آغاز شد و سخت‌ترین روزهای کاری من در این سمت، زمان شیوع کرونا بود که کار کردن در آن شرایط برای هر مدیری بسیار سخت بود.
بستان خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا، علی‌رغم اینکه بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس دومین بیمارستان بزرگ استان محسوب می‌شود و خدمات بسیار خوبی به بیماران توانست ارائه نماید اما به خوبی  مورد توجه قرار نگرفت و کمک لازم را دریافت نکرد.
وی افزود: تمامی پرسنل و کادر بهداشت و درمان این بیمارستان با وجود اینکه بارها به این بیماری مبتلا شدند اما تمام تلاش خود را به کار بستند تا بتوانند خدمات مناسبی به مراجعه‌کنندگان ارائه نمایند.
بستان به تعداد بیماران مراجعه‌کننده در زمینه کرونا اشاره و تصریح کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا، شش هزار و نود نفر بستری و چهارده هزار و ۸۴۴نفر نیز به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند و ۶۵۶بار نیز پرسنل این بیمارستان به کووید مبتلا شدند.
وی عنوان کرد: در زمان کرونا صد تخت این بیمارستان به بیماران کووید اختصاص داشت و تلاش زیادی صورت گرفت تا در ارائه خدمات درمانی به سایر مردم خللی ایجاد نشود.
در ادامه سرپرست بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس بیان کرد: تمام تلاش کادر بهداشت و درمان این است که بیمار و خانواده آنها به جز رنج بیماری رنج دیگری متحمل نشوند.
دکتر سرور کریمی‌پور افزود: خوشحالی کادر درمان زمانی محقق می‌شود که می‌بینند یک بیمار با سلامت از بیمارستان خارج می‌شود.
کریمی‌پور اظهارداشت: باید وضعیت درمانی در استان هرمزگان به نحوی باشد که هیچ بیماری مجبور نشود برای دریافت این خدمات به خارج از استان سفر کند.
وی عنوان کرد: هر اقداماتی که در جهت افزایش امکانات درمانی استان صورت گیرد، یک گام رو به جلو برای پیشرفت بهداشت و درمان استان است تا بتواند خدمات بهتری به مردم ارائه شود.
کریمی‌پور بیان کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی در استان هرمزگان دارای نه مرکز درمانی است که مهمترین مرکز درمانی این سازمان در استان، بیمارستان خلیج‌فارس است و به دلیل گستردگی و پراکنده بودن هرمزگان نیاز است که مراکز بیشتری جهت ارائه خدمت به جامعه هدف سازمان در این استان وجود داشته باشد.
قابل‌ذکراست؛ در پایان مراسم از زحمات دکتر فرشته بستان که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، تقدیر و دکتر سرور کریمی‌پور به عنوان سرپرست بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس معرفی شد.
گفتنی است؛ دکتر سرور کریمی پور پزشک متخصص روانپزشکی است و در سالهای مختلف کارشناس ارشد درمان در مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا