حوادث

تخریب ۱۵پایه برق در پی وقوع باد و بارش باران

مدیر پدافند غیرعامل، بحران و ایمنی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: باد و باران شبانه روز گذشته باعث تخریب ۱۵ اصله پایه خطوط توزیع نیروی برق در سطح این جزیره شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مجید فرهادی اظهارکرد: فعالیت سامانه ناپایدار جوی و دریایی همراه با وزش باد شدید جنوب شرقی در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت (۲۸ نات) همراه با رگبار باران و رعد و برق در ۲۴ ساعت گذشته در برخی از مناطق مختلف جزیره قشم سبب خسارت به برخی از زیرساخت ها شد.

وی ادامه داد: پس از وقوع این شرایط جوی و دریایی تمامی کارکنان امور برق شهرستان قشم در حالت آماده باش خدمات رسانی قرار گرفتند و در کمترین فرصت نسبت به اصلاح شبکه برق مناطق آسیب دیده اقدام کردند.

وی ادامه داد: از ساعت های بامداد روز گذشته و با شدت گرفتن بارندگی‌ها، پرسنل آتش نشانی با دریافت ۱۴۳ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵، ۱۰ عملیات رفع آبگرفتگی منازل و معابر را در سطح شهر قشم انجام دادند.

مدیر پدافند غیرعامل، بحران و ایمنی سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: در این مدت و در پی وزش باد شدید و بارش باران ۶ اصله پایه‌ های تیر برق و چندین درخت کهنسال در شهر قشم و ۹ اصله تیر خطوط توزیع هوایی در سطح این جزیره سقوط کردند.

فرهادی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اطلاع رسانی سازمانی و عمومی متناسب با حجم بارش و صدور هشدارهای مختلف و متعدد برای آمادگی و تامین امکانات و تجهیزات و جلوگیری از خسارات احتمالی انجام شد.

وی گفت: تیم مدیریت بحران در این مدت با همکاری فرمانداری، هلال احمر و سایر دستگاه های دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح به منظور ایمن سازی محیط ۳۲ مورد بازدید از اماکن پر خطر، ایجاد کانال موقت هدایت آب های روان در روستای طولا و تهیه بیش یکهزار کیسه شن و تحویل آنها به دهیاری این روستا و مناطق مستعد آب گرفتگی در شهر قشم صورت پذیرفت.

مدیر پدافند غیرعامل، بحران و ایمنی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: استقرار کیسه ماسه در نقاط پر خطر و هدایت آب های سطحی، جمع آوری پایه های روشنایی آسیب دیده در بارندگی، پایین کشیدن و بررسی برج‌ نوری موجود در پارک زیتون به منظور جلوگیری از سقوط سبد برج، جمع آوری آب های سطحی ناشی از بارندگی و جمع آوری شاخ و برگ و درختان خسارت دیده در سطح شهر قشم برخی دیگر از این اقدامات هستند.

وی اعلام کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته ۱۵ سالن ورزشی در سراسر این جزیره برای اسکان اضطراری و موقت قشموندان و گردشگران در زمان بارش باران تجهیز و بازگشایی شده بود که هم اکنون بیش از ۸۰ خانوار از گردشگران در سه سالن ورزشی شهر قشم استقرار پیدا کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا