سلامت

10 واحد صنفی جزیره قشم تشویق و 3 واحد پلمپ شدند

رئیس کمیته بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: همزمان با آغاز تعطیلات پایان سال (25 اسفند گذشته) تا پایان هفتمین روز فروردین جاری، 10 واحد صنفی جزیره تشویق و 3 واحد متخلف هم پلمپ شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، داریوش جهان‌بین اظهار داشت: نیروهای کمیته بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم همه روزه با هدف تکریم میهمانان جزیره با جدیت از صنوف مختلف سطح جزیره بازدید داشتند که 10 واحد صنفی را به دلیل رعایت قواین و مقررات و احترام به گردشگران، تشویق کردند.
وی ادامه داد: سه واحد صنفی متخلف که اقدام به فروش مواد غذایی فاسد تاریخ مصرف گذشته کرده بودند با اخذ دستور مقام‌قضایی پلمب و مواد کشف شده معدوم گردید.


به گفته رئیس کمیته بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، در 12 روز گذشته 792 مورد بازرسی از صنوف مختلف انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 287 مورد بازدید، شاهد رشد حدود 176 درصدی بازدیدها بوه‌ایم.
او یادآور شد: در این مدت آمار شکایات مردمی به 84 مورد رسید که در مقایسه با 91 شکایت انجام شده سال گذشته، نزدیک به 8 درصد کاهش داشته‌ایم.
جهان‌بین بیان داشت: بازرسان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم همچنین در این مدت ضمن دادن 259 اخطار شفاهی به صنوف مختلف، به 114 واحد صنفی هم اخطار کتبی دادند و فعالیت سه واحد صنفی را هم تعلیق کردند.
جزیره قشم در جنوب ایران با داشتن مردمانی میهمان دوست، از آغاز تعطیلات پایان سال و نوروز 1403 میزبان انبوه گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است که با هدف بازدید از ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری قشم، از سه مسیر زمینی، دریایی و هوایی وارد این جزیره می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا