فرهنگی

جشنواره فرهنگی هنری امید فردا در قشم برگزار شد

چهل و دومین جشنواره فرهنگی هنری امید فردا در راستای تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین و رویکردهای تحول آفرین در تربیت هنری، زیبایی شناختی و رویکرد مدرسه محوری توسط معاونت فرهنگی،اجتماعی و گردشگری با همکاری آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مدیر امور فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: در این جشنواره دانش‌آموزان در بسیاری از رشته‌های هنری نظیر آفرینش‌های ادبی و فرهنگی، رسانه و فضای مجازی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای آوایی، سرود، هنرهای دستی و تجسمی بر اساس علاقه‌مندی خود به رقابت پرداختند.
مجتبی سلیمی ادامه داد: این رقابت در ۷۹ مدرسه قشم برگزار شد و دانش‌آموزان برتر پس از طی مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای و استانی، براساس سهمیه تعیین شده به مرحله استانی راه یافتند.
به گفته وی دانش آموزان دربخش نقالی، نمایشنامه خوانی، نمایش عروسکی، نمایش صحنه ای، سرود محلی و تلفیقی، و موسیقی به صورت تک نوازی و همنوازی به صورت حضوری و بقیه رشته ها به صورت مجازی به رقابت پرداختند.
سلیمی خاطرنشان ساخت: این معاونت به منظور ایجاد روحیه همکاری، رقابت و نشاط دانش آموزان در کنار علم آموزی، اقدام به برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف می نماید که یکی از رویداد های مهم هنری در چند سال اخیر، جشنواره فرهنگی هنری فردا بوده است.
مدیر امور فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد قشم یاداور شد: در بخش نقالی ۵۳ دانش آموز، در بخش نمایش ۳۰ گروه، در بخش سرود ۲۰ گروه و در بخش موسیقی ۳۱ نفر شرکت داشتند.
لازم به ذکر است که موضوعات چهل و دومین جشنواره فرهنگی هنری فردا شامل مکتب حاج قاسم، فردای بدون استکبار، سبک زندگی ایرانی – اسلامی، رفیق شهیدم، اربعین و ایران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا