اقتصادی

اقتصاد و فرهنگ قشم حول محور دریاپایه طراحی شده است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اقتصاد و فرهنگ این جزیره با توجه به مقوله جغرافیایی سیاسی، طبیعی و انسانی بر محور دریا پایه طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در نشست خبری نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریا محور ایران که در سالن مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه اقتصاد و فرهنگ دریامحور از موضوعات مهم مورد تاکید رهبری است به طوری که موفقیت آینده اقتصاد کشور را مرهون فعالیت‌هایی دریایی می‌دانند.
وی ادامه داد: اقتصاد دریا محور در قشم از دیرباز با نقاط مختلف جهان از جمله کشورهای اسکاندیناوی،آفریقایی، هند و کشورهای منطقه جریان داشته است.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امروز هم از جزیره جهانی قشم به عنوان کانون صنایع دریاپایه یاد می‌شود و براساس این ظرفیت‌ها، قشم به عنوان مهمترین مرکز صنایع دریا محور برای برگزاری این رویداد، انتخاب شده است.
وی یادآور شد: با درایت و نگاه خلاق و نوآورانه مسئولان کشور، توجه ویژه‌ای به کسب و کارهای صنایع دریاپایه شده و در طول مسیر 2300 کیلومتر سواحل دریایی، هیچ کجا فعالیت دریاپایه به اندازه جزیره جهانی قشم نیست.
پیغامی تاکید کرد: پس از پیوستن ایران به پیمان شانگهای، تنها نقطه‌ای که امروزه عضو تم محسوب می‌شود و روی پلتفرم جهت برقراری بین شرکت‌های داخلی و خارجی فعالیت دارد، منطقه آزاد قشم است.
وی گفت: براساس سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب همه دستگاه‌ها موظفند در یک دوره شش ماهه گزارشی از اقدامات خودشان را در مورد مسائل اقتصاد دریاپایه ارائه کنند و ما بسیار خرسندیم در این بازه زمانی برنامه‌های خودمان را به عنوان گام آغازین این حرکت مهم اقتصادی ارائه خواهیم کرد.

شایان ذکر است؛ عادل پیغامی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و محمد مهدی سالاری رئیس صنایع دریایی کشور در این نشست به پرسش‌های مطرح شده از سوی خبرنگاران، پاسخ دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا