آموزشی

ویژه برنامه‌ سه شنبه‌های مهدوی در قشم/درخشش دانش‌آموزان موسسه خیریه راه ایمان در سطح ملی و استانی

مدیر دبیرستان راه ایمان قشم گفت: این آموزشگاه با یکسال فعالیت فرهنگی و آموزشی، به طور ویژه، برنامه‌ سه‌ شنبه‌های مهدوی را در دستور کار خود قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری «خبر قشم»، دکتر سید محمد انصاری با بیان این مطلب، اظهار داشت: موسسه خیریه راه ایمان به پیروی از پیشوای پرهیزگاران عالم حضرت امیرالمومنین علی (ع) و با حمایت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله‌العظمی سیستانی در قشم به موضوعات مهم فرهنگی و آموزشی می‌پردازد و برپایی ویژه برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی هر هفته بعد از نماز ظهر و عصر در این آموزشگاه برگزار می‌گردد.

درخشش دانش‌آموزان دبیرستان دوره اول راه ایمان مهر قشم در سطح ملی و استانی

وی بیان داشت: در نخستین سال فعالیت این آموزشگاه در قشم خوشبختانه شاهد درخشش دانش‌آموزان در سطح ملی و استانی بودیم به طوری که از مجموع ۵۹ دانش‌آموز پایه اول این آموزشگاه ، 40 نفر موفق به کسب رتبه اول تا چهلم استان هرمزگان در آزمون هماهنگ کشوری مرآت شدند و دو نفر هم در سطح ملی رتبه 66 و 128 را از آن خود کردند.
مدیر دبیرستان راه ایمان مهر قشم، گفت: این موسسه علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و پزشکی، در بخش کمک به نیازمندان هم مشغول فعالیت است.

به گفته وی ، این موسسه با گذشت کمتر از یک سال از فعالیت خود همچنان در مسیر جذب و تعلیم دانش‌آموزان با هدف تقویت روحیه ایمان فرزندان ایران اسلامی در حال فعالیت می‌باشد.
انصاری بیان داشت: در استان هرمزگان مجموعا چهار موسسه راه ایمان دایر شده است که این موسسه فرهنگی علاوه بر قشم، در شهرستان‌های رودان، هشتبندی و بندر لنگه هم فعالیت دارد.
وی گفت: با حمایت آیت‌الله سیستانی این موسسه با ساخت درمانگاه و اعزام پزشک به نقاط محروم به صورت رایگان به مردم نیازمند کمک می‌کند.
مدیر دبیرستان راه ایمان قشم با اعلام اینکه در سال نخست فعالیت این موسسه تنها به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در طولا و مقطع متوسطه اول آموزش داده شده است، ادامه داد: به زودی ساخت مدرسه راه ایمان در مقطع دوم نیز برای پذیرش دانش‌آموزان پایه متوسطه دوم انجام خواهد شد.

به گفته وی، در پایه اول متوسطه این مجموعه که دارای 6 کلاس است، برای هر کلاس یک معلم راهنما بجز معاون آموزشی فعالیت می‌کند.
انصاری گفت: موسسه راه ایمان قشم به آزمایشگاه، کتابخانه ، کارگاه کامپیوتر، کارگاه فنی ، سلف سرویس و نمازخانه مجهز است در ضمن امکانات خوابگاه برای 250 نفر ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا