فناوری

هم‌افزایی سازمان منطقه آزاد قشم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه همه جانبه جزیره

در جلسه عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و حسن سالاریه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران درخصوص افزایش تعامل و همکاری سازمان منطقه آزاد و این وزارتخانه در راستای دستیابی به توسعه همه جانبه در جزیره بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در این جلسه اظهار داشت: مناطق آزاد از ظرفیت های ویژه قانونی و اقتصادی برخوردار هستند و نگاه وزارتخانه به این مناطق می تواند به عنوان پایلوت مدیریت ملی باشد.
وی ادامه داد: رویکرد ما افزایش تعامل و همکاری با وزارت ارتباطات است و انتظار داریم که در نگاه وزارتخانه به منطقه آزاد نیز اطلاع و اشراف نسبت به قوانین مناطق آزاد وجود داشته باشد.
پیغامی تصریح کرد: فرآیند قوانین معاملاتی نیازمند اقتضائات خاص منطقه آزاد است، همچنین فعالیت در نظام شهری تعریفی دارد، در حالی که زیست بوم و قوانین منطقه آزاد طبق تعیین قانون گذار متفاوت است و امیدواریم در توسعه همکاری ها این شرایط در نظر گرفته شود.
در ادامه این جلسه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران بر نگاه ویژه وزارتخانه نسبت به توسعه زیرساخت های ارتباطی و آی تی در جزیره تاکید کرد.
حسن سالاریه ادامه داد: تعامل سازمان منطقه آزاد منجر به ایجاد و توسعه مرکز فضایی با استفاده از دانش بومی در جزیره شده که نمونه موفقی از افزایش همکاری ها بین دو دستگاه ها به حساب می آید.
رئیس سازمان فضایی ایران بیان داشت: توانمند سازی دانش بنیان حوزه های کشاورزی، شهرسازی، محیط زیست، اقتصاد دریامحور، رصد فعالیت‌های عمرانی و حوزه های مربوط به املاک و مستغلات از جمله بخش های هستند که می توان با استفاده از تکنولوژی به آنها دست یافت.
بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد در راستای توسعه فعالیت های سازمان فضایی در قشم و افزایش همکاری ها به منظور توسعه اقتصادی و صنعتی جزیره در آینده نزدیک تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان منعقد گردد. لازم به ذکر است، جلسه عادل پیغامی با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات , رئیس سازمان فضایی ایران با حضور یعقوب محمودیان، مدیرکل حوزه مدیرعامل و احسان عبدل زاده سرپرست مدیریت هوش مصنوعی و هوشمندسازی سازمان، احد قویدل فرد، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا