عمرانی

افزایش ایمنی جاده های قشم برای خدمات رسانی بهتر به ساکنان و گردشگران / آموزش های مختلف برای رشد فرهنگ ترافیکی قشم برگزار می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جاده ها و مسیرهای تردد در سطح جزیره قشم باید با هم افزایی و همسویی تمامی دستگاه ضمن افزایش ایمنی برای تردد ساکنان و گردشگران نیز آماده شوند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در دیدار تیم ارشد وزارت راه و شهرسازی با وی، اظهار داشت: آمار سوانح جاده ای در قشم نشان می دهد بسیاری از جاده های سطح جزیره از نظر ایمنی دارای مشکلاتی هستند و باید با هم افزایی و همراهی سایر دستگاه ها برای رفع نقاط حادثه خیز و ایمن سازی آنها تلاش کرد.
وی ادامه داد: قشم از نظر گردشگری و تجاری یک جایگاه ملی دارد و یک موجودیت منطقه ای دارد و برای حل مشکلات آن نیز نیازمند نگاه ملی و منطقه ای هستیم، اما متاسفانه هم افزایی لازم جهت خدمت رسانی به مردم با موانعی مواجه بوده است که به دنبال رفع این مسائل هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: وضعیت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی جزیره به نحوی بوده که موتورسیکلت یکی از وسایل مورد توجه و کاربردی در قشم باشد همچنین بسیاری از گردشگران از موتورها و دوچرخه های برقی استقبال می کنند و ضروری است تا برای جاده ها و کنارگذرها برای تردد موتورها در بزرگراه ها و جاده های قشم در آینده برنامه ریزی کنیم.
پیغامی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد کنارگذر و مسیر ویژه تردد موتور و دوچرخه های برقی در مسیر میان قشم و درگهان از موضوعاتی است که می تواند در حوزه گردشگری جزیره نیز تاثیرگذار باشد.
براساس این گزارش، سیدحسین میرشفیع، مشاور وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: افزایش آمار حوادث جاده ای طی سال های گذشته نشان دهنده این است در این حوزه نیازمند آموزش بیشتر و کارهای فرهنگی بیشتری هستیم.
وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت بزرگان، شخصیت های شناخته شده، گروه های اجتماعی مرجع و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای جزیره می توان برای افزایش سطح فرهنگ ترافیکی جزیره برنامه ریزی کرد.
همچنین خداداد مقبلی، معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: شورای ترافیک نیز با تصمیم های درست و دقیق خود می تواند نقش بسیار مهم و موثری در توسعه فرهنگ ترافیکی و موضوعات آموزشی در این حوزه ایفا کند.
وی خاطرنشان کرد: توسعه استفاده از تجهیزات نوین و دوربین های ترافیکی درون و برون شهری نیز از موضوعاتی است که می تواند کاهش حوادث جاده ای را به همراه داشته باشد.
گفتنی است، این جلسه با حضور عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، سیدحسین میرشفیع، مشاور وزیر راه و شهرسازی، خداداد مقبلی، معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، سعید اکبریان، معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم و فیروز قربانی، مدیر کل نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا