اقتصادی

پنج میلیارد ریال کالای قاچاق در قشم کشف شد

 فرمانده پایگاه دریابانی قشم از کشف پنج میلیارد و ۲۰۴ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در سواحل و آب های این شهرستان مرزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سرهنگ پرویز امیری افزود: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا، مرزبانان پایگاه دریابانی قشم توانستند در ۲ عملیات دقیق و برنامه‌ریزی شده توفیقات چشمگیری را کسب و مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق کشف کنند.

وی ادامه داد: مرزبانان در نخستین عملیات دریابانی هنگام گشت زنی و کنترل سواحل سطح حوزه استحفاظی خود موفق شدند ۳۰ هزار نخ سیگار، ۳۰۶ ثوب کاپشن، ۶۷ عدد کیف کمری و مقادیر لوازم آشپزخانه، آرایشی و بهداشتی را کشف کنند.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار مرزبانان قرار دارد، تصریح کرد: با نظر کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده در این عملیات ۲ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ریال برآورد شد.

سرهنگ امیری اضافه کرد: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه مقادیر زیادی تنباکو قاچاق در سواحل حوزه استحفاظی این پایگاه در حال قاچاق است، پیگیری موضوع در دستور کار مرزبانان ناوگروه شناوری قرار گرفت که در اجرای این عملیات نیز ۲ هزار و ۱۳۵ بسته تنباکوی میوه‌ای قاچاق در سواحل این جزیره کشف شد.

وی توضیح داد: در اجرای این عملیات دریابانی مرزبانان ناوگروه شناوری بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند که قاچاقچیان به محض مشاهده مامورین با ریختن اجناس قاچاق در دریا از محل متواری شدند.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم گفت: ارزش محموله کشف شده از سوی کارشناسان اقتصادی ۲ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال برآورد شده است.

وی اعلام کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرزهای آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا