اجتماعی

امام جمعه قشم: علم و توسعه باید در خدمت بشر و رفع گرفتاری انسانها قرار گیرد

 امام جمعه قشم گفت: علم و توسعه باید در خدمت بشر، رفع مشکل و گرفتاری انسانها و صلح جهانی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قشم با اشاره به ۱۹ آبان مصادف با روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» اظهار کرد: فرهنگ اسلامی ما بیان می کند که «العلم سلطان من وجده صال و من لم یجده صیل علیه» دانش قدرت و سلطنت است، هر کس آن را بیابد غلبه می یابد و هر کس آن را از دست بدهد مغلوب می شود. این روایت و سفارش بسیار زیبا و گویا است و نیاز به توضیح ندارد.

وی ادامه داد: اینکه علم باید در خدمت صلح و رفاه بشر باشد از آموزه های اسلام است، اما امروز برخی جهانخواران و دشمنان اسلام و مسلمین، علم را در راستای بدست آوردن سرمایه های کذایی و به خاک و خون کشیدن انسانهای مظلوم و بی پناه قرار داده اند.

وی ادامه داد: استکبار جهانی و در صدر آن آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی خود را از منادیان صلح و توسعه در جهان معرفی می کنند در حالی که دستشان به خون هزاران نفر از مردم بیگناه و بی پناه در فلسطین، لبنان، یمن، عراق، سوریه، افغانستان و سایر کشورهای اسلامی آلوده است.

امام جمعه قشم توضیح داد: امروز شما می بینید که همچنان غزه مظلوم، نماد مقاومت و خط مقدم جبهه حق علیه باطل است و بیش از یکماه از این داستان غم انگیز می گذارد.

حجت‌الاسلام حاجبی اضافه کرد: آنچه که در این مدت نشان داده شد شرافت دولت ها و ملت ها در حمایت مظلومان غزه بوده است، که در این میان ملتی شریف و با شرافت است که در کنار مردم غزه بود و ملت های که از شرف و عزت بوی نبرده بودند، گاهی ساکت و گاهی هم از صهیونیست های کودک کش حمایت کردند.

وی با بیان اینکه به طور قطع و یقین پیروزی از آن ملت مظلوم فلسطین است، گفت: علت این سخن آن است که افسانه بازدارندگی رژیم جعلی اسرائیل شکسته شده است و آن دکترین پوشالی بازدارندگی دیگر در میان صهیونیست ها وجود ندارد.

نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

ده‌ها نفر از مردم نوار غزه در پی تعطیلی کامل زندگی در این باریکه، بیمارستان الشفاء را در جستجوی رفع نیازهای اولیه زندگی ترک می‌کنند و بسیاری از خودروها، هدف مستقیم بمباران رژیم صهیونیستی قرار دارند.

هیچ کالای اساسی و ضروری اجازه ورود و خروج به نوار غزه را ندارد و مردم به ذخایر راهبردی اتکا دارند که با توجه به فشار شدید اشغالگران، در آستانه اتمام است.

این شرایط بیانگر آن است که تجاوزهای رژیم اسرائیل به نوار غزه فاجعه بزرگی را رقم زده و این باریکه را به منطقه ویران شده تبدیل کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا