اقتصادی

صید و صیادی جزو مشاغل سخت قرار گرفت

مدیرعامل اتحادیه صنایع شیلاتی شهرستان قشم و نماینده اتحادیه صیادان استان هرمزگان گفت: حرفه صید و صیادی با حمایت دولت در زمره مشاغل سخت قرار گرفت.

علی اسلامی رمچاهی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری “خبر قشم” با بیان این مطلب، اظهار داشت: از تمام کسانی که در تحقق این اقدام انقلابی که موجب شادی دل خیل عظیم جامعه صیادی کشور و خانواده آنان شد، تقدیر می‌نمایم.
وی با تاکید بر اینکه صید و صیادی از دیر زمان شغل اصلی مردم همجوار با دریا در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس بوده است، افزود: قرارگرفتن نام این حرفه در جمع مشاغل سخت و زیان‌آور، نور امیدی را در دل فعالان این صنعت روشن کرده است.
به گفته نماینده اتحادیه صیادان استان هرمزگان، جامعه صیادی کشور حدود بیست سال در دولت‌های گذشته با حمایت سازمان شیلات و نظر مثبت نمایندگانی که از مناطق مرتبط با صید و صیادی وارد مجلس شورای اسلامی شده‌اند پیگیر این مساله بودند اما بالاخره در دولت انقلابی و جهادی سیزدهم این آرزو محقق شد.


اسلامی رمچاهی یادآور شد: خوشبختانه ساماندهی شناورهای در انتظار مجوز صید هم از دیگر اقداماتی بود که پس از حدود 22 سال انتظار با حمایت استاندار هرمزگان در دولت آیت‌الله رئیسی حل شد.
وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان از 19 بندر، 22 موج شکن و 29 مرکز تخلیه صید برخوردار است، ادامه داد: این استان با افزون بر 321 هزار تُن تولید محصولات شیلاتی، رتبه اول کشور را در اختیار دارد و اقدامات اخیر دولت، موجب تقویت روحیه فعلان شیلاتی این استان و در نتیجه افزایش کیفیت کار فعالان این صنعت خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا