گردشگری

ارتقا سیما و منظر بندر مسافری شهید ذاکری قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی برای ارتقا سیما و منظر بندر مسافری شهید ذاکری قشم با همکاری معاونت فنی و عمرانی و شرکت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد قشم با هدف میزبانی شایسته از گردشگران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز در این بازدید که با همراهی سعید اکبریان، معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم همراه بود، ضمن بررسی ظرفیت های بندر مسافری شهید ذاکری قشم گفت: این بندر یکی از پراهمیت ترین مبادی ورودی به جزیره است که نیاز به بازطراحی در سیما و منظر داشته باشد.
وی ادامه داد: مبادی ورودی معرف و بازتابنده هویت شهر هستند و یکی از مهم ترین معیارهای موثر در جلب نظر گردشگران برای تبدیل شدن به یک بازدیدکننده وفادار محسوب می شوند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: سالن و محوطه این بندر ظرفیت معرفی جاذبه ها و برندهای گردشگری جزیره را در قالب تابلوها و بیلیوردها را دارد ضمن این که خدمات حمل و نقلی به گردشگران نیز نیاز به ساماندهی و ارتقا دارد.
سعید اکبریان، معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این بازدید با تاکید بر لزوم زمینه سازی برای تحقق توسعه اقتصاد پایدار مردم جزیره گفت: جلوه بصری یکی از موارد جذاب برای ببینده و مسافر است و برای ارتقا سیما و منظر این بندر، چهار شاخصه کالبدی، عملکردی، زیبایی شناختی و بازنمایی هویت شهری باید مدنظر قرار گیرد.


وی افزود: جزیره قشم با هویت تاریخی و طبیعی غنی یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور است که لازم است این غنای فرهنگی، تاریخی و موقعیت برجسته آن در عناصر بصری مبادی ورودی به گردشگران و مسافران شناسانده شود.
گفتنی است، در این بازدید که در راستای مصوبات جلسه ستاد گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت، ادریس راموز، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، سعید اکبریان، معاون فنی و عمرانی، عابدین سعادتفر، مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد قشم، ابراهیم رستم گورانی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علیرضا زارع، مدیر فنی و زیربنایی و حسین علیزاده، مدیر بندر مسافری شهید ذاکری حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا