اجتماعی

فرماندار قشم: آب شیرین‌کن جدید باسعیدو وارد مدار تولید شد

فرماندار قشم گفت: دستگاه آب شیرین‌کن جدید (سایت نمک زدایی روستای باسعیدو) با ظرفیت سه هزار متر مکعب در شبانه روز در مرحله نخست بهره برداری به منظور تامین آب آشامیدنی ۱۲ هزار نفر از روستاییان غرب جزیره قشم امروز (شنبه) وارد مدار تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمد محمدحسینی اظهار داشت: این سایت آب شیرین کن به منظور تامین آب آشامیدنی کیفی با سرمایه گذاری شرکت مدیریت تانا انرژی و سرمایه پذیری شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از محل تامین اعتبارات بخش خصوصی با ظرفیت چهار هزار متر معکب آب در شبانه روز در روستای باسعیدو جزیره قشم نصب، راه‌ اندازی و وارد مدار تولید شد.

وی با اشاره به اینکه مراحل نهایی آزمایش های لوله و اتصالات این آب شیرین کن جدید در حال انجام است، ادامه داد: با بهره‌ برداری از این آب شیرین کن شاهد ارتقا کیفیت آب آشامیدنی، برطرف شدن مشکل افت فشار، قطعی و بی‌آبی در روستاهای غرب جزیره قشم خواهیم بود.

فرماندار قشم توضیح داد: با بهره برداری از این دستگاه ۱۲ هزار نفر از مردم ۱۳ روستای باسعیدو، دوستکو، کانی، مرادی، گوری، درکو، دولاب، کُنار سیاه، تُم گس، عایشه آباد، سریگ، چاهو شرقی و چاهو غربی غرب جزیره قشم از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

محمدحسینی اضافه کرد: این طرح آبرسانی حاصل تلاش و زحمات همه مسوولین استان هرمزگان به ویژه استاندار، مسوولین محلی، آبفای استان و شهرستان مرزی قشم و مساعدت سازمان منطقه آزاد قشم و هدیه ای ماندگار از سوی دولت مردمی برای مردم غرب جزیره قشم است.

باسعیدو، غربی‌ ترین روستای جزیره قشم است که آثار تاریخی باقیمانده از دوران اقامت انگلیسی‌ ها در آن به‌ وضوح دیده می شود.

مسجد شیعیان این منطقه معروف است و مهم ترین بندر صیادی جزیره قشم در این روستا قرار دارد. ژئوسایت باسعیدو در میان کوه‌ های این منطقه بر اثر فرسایش به وجود آمده و چشم‌ انداز کم‌ نظیری از فرسایش در سازندهای زمین شناسی را نمایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا