گردشگری

۱۸۴ هزار مسافر در فرودگاه قشم اعزام و پذیرش شدند

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۱۸۴ هزار و ۵۶۹ مسافر در این فرودگاه پذیرش و اعزام شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱/۵۲ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ناصر رجبی اظهار داشت: این آمار با انجام هزار و ۶۲۴ پرواز از طریق شرکت های هواپیمایی «قشم ایر»، «ایران ایر»، «آتا»، «زاگرس»، «سپهران»، «تابان»، چابهار، «وارش» و معراج در مسیرهای جزیره قشم از تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و دبی و بالعکس که هزار و ۴۵۸ پرواز آن داخلی و ۱۶۶ پرواز آن خارجی بوده ثبت و گزارش شده است.

وی ادامه داد: در مدت یادشده ۱۸۴ هزار و ۵۶۹ مسافر و گردشگر از طریق این فرودگاه در جزیره زیبای قشم رفت و آمد داشته اند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم توضیح داد: در حال حاضر در هفته ۶۶ پرواز ورودی و خروجی از این فرودگاه به مقاصد تهران، اصفهان مشهد و دبی (امارات متحده عربی) انجام می شود.

رجبی اضافه کرد: با خنک تر شدن هوا و افزایش تقاضا تعداد پروازها و مسافرین در فرودگاه قشم افزایش خواهد یافت و تعداد پروازها در زمستان و روزهای پایانی سال به بیش از ۲۰۰ پرواز رفت و برگشت در هفته خواهد رسید.

فرودگاه بین المللی قشم یکی از فرودگاههای بزرگ و مطرح جنوب کشور است که طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جزء ایرباس ۳۸۰) را در این منطقه دارد.

قرار گرفتن فرودگاه بین المللی قشم در این منطقه از خلیج فارس، فرصت مناسبی برای ارایه خدمات مناسب به هواپیماهای کوچک و بزرگ در مسیرهای داخلی و خارجی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا