اجتماعی

امام جمعه قشم: اعتماد به جوانان از آموزه‌های دفاع‌ مقدس است

امام جمعه قشم با بیان اینکه دفاع مقدس به ما یاد داد که باید به جوانان اعتماد کنیم،گفت: جوانان با روحیه انقلابی هرجا ورود کنند آنجا را آباد می‌کنند.

  به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قشم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: جوانان و نوجوانان امروز با مراجعه به خاطرات شهدا و رزمندگان دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه‌ ارزشمند و صندوقچه اسرار نظام، خود را دلبسته این فضای معنوی می‌کنند.

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس برخلاف همه جنگ‌های مرسوم دنیا عینیت ‌بخشیدن به آیات و روایات در خصوص جهاد است، بیان کرد: در جنگ روایت‌ها علیه ایران انقلابی که بخشی از جنگ نرم استکبار است، ۵۰ طرح را دشمن در دستورکار دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مربوط به نبرد روایت‌ها با دفاع مقدس است.

امام جمعه قشم اظهار کرد: برخی از جریان‌ها ادامه‌دار است و جنگ تحمیلی دشمن نیز همچنان ادامه دارد؛ بنابراین دفاع مقدس امروز نیز باید با سلاح رشادت‌ ها ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام حاجبی با بیان اینکه دشمن به دنبال نفی هویت و خدشه‌دار کردن اعتبار ارزش دفاع مقدس است، گفت: دشمن سعی دارد که مطالب جعلی از دفاع مقدس را به عنوان روایت رسمی از سوی نظام نشان دهند.

عِلم‌زدگی باعث کندشدن روحیه جهادی می‌شود

وی گفت: دفاع مقدس به ما یاد داده که با کمترین ‌ظرفیت‌ها بیش‌ترین کارها می‌توان انجام داد درحالی که علم‌زدگی باعث کند شدن روحیه جهادی می‌شود.

امام جمعه قشم با بیان اینکه دفاع مقدس به ما یاد داد، خواب آشفته دشمنان تعبیر نخواهد شد، در این رابطه به سفر رییس جمهور به نیویورک اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس به ما یاد داد می‌توان دنیا را با تدبیر مدیریت، خاک را حفظ کرد و سربلند و پیروز شد.

حاجبی همچنین به صحبت‌های رییس جمهور پیرامون جایگاه قرآن اشاره کرد و گفت: تمام ایدئولوژی ما در قرآن است، این کتاب اداره کننده جهان است و این همان روحیه‌ای است که دفاع مقدس به ما آموخت.

تکریم قرآن از سوی رییس جمهور، تکریم عظمت اسلام است

خطیب جمعه قشم عنوان کرد: تکریم قرآن در سازمان ملل از سوی رییس جمهور تکریم مکتب انسان‌ساز و بزرگداشت یاد خدا و پیامبر اکرم(ص) و نشان عظمت اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی در بخش دیگری به تَن دادن آمریکایی‌ها به آزادسازی منابع ارزی ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها مجبور به معامله با ایران هستند و در این مساله اراده‌ای جز تسلیم شدن نداشتند.

حجت‌الاسلام حاجبی با بیان اینکه غرب و آمریکا چاره‌ای جز پذیرفتن ابرقدرتی جمهوری اسلامی ایران را ندارد، یادآورشد: داشتن روحیه انقلابی دشمن را به زمین می‌زند، پس جایی که لازم باشد به دشمن اخم خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این سه کشور غربی (فرانسه، آلمان و انگلیس) نمی‌توانند و نمی‌خواهند از آمریکا جدا شوند، چون این سه کشور به‌ویژه انگلیس از ایران کینه دارد.

امام جمعه قشم افزود: در مقابل دشمنان در حوزه سیاست خارجی مطلوب عمل شده و در داخل کشور نیز این روحیه بسیجی یعنی روحیه خدمت به مردم است که امید را در دل مردم زنده می‌کند بنابراین با عمل، گفتار و قلم خود مردم را ناامید نکنیم.

ضرورت اجرای زنگ گفت‌ وگو در مدارس

حجت‎‌الاسلام حاجبی گفت: در این جنگ ترکیبی و حوادث و اتفاقاتی که در اغتشاشات اخیر که دشمن به راه‌ انداخت، در راستای جهاد تبیین اجرای زنگ گفت‌ وگو در مدارس ما بسیار ضروری است.

اتحاد مسلمانان یک اصل است

وی با اشاره به قرار داشتن در ماه ربیع‌الاول گفت: اتحاد مسلمانان یک اصل در نظام جمهوری اسلامی ایران است و این ماه نیز ایام اتحاد مسلمانان است؛ بنابراین زبان و قلمی که برخلاف اتحاد مسلمانان نوشته شود، آن قدم شیطان است.

امام جمعه قشم اظهار کرد: زیست ایمانی و عقلانی مسلمانان حکم می‌کند برای رسیدن به آرمان پیامبر اکرم(ص) که همان جامعه مهدوی است، در کنار یکدیگر با اتحاد و همبستگی به آن برسیم و جامعه مهدوی نیز چتر بزرگی برای این اتحاد و همبستگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا