اقتصادی

بازدید هیات سرمایه گذاری کشور چین از ظرفیت های اقتصادی قشم

هیاتی متشکل از نماینده اقتصادی منطقه آزاد چینگداو و هیاتی از سرمایه گذاران صنایع بزرگ چین از ظرفیت های اقتصادی جزیره قشم در حوزه های نفت و انرژی، صنعت، تجارت و گردشگری بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، این هیات سرمایه گذاری کشور چین در سفر به جزیره قشم ضمن برگزاری جلسه ای با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در بازدیدهای میدانی با برخی از ظرفیت ها و توانمندی های اقتصادی موجود در سطح جزیره قشم از نزدیک آشنا شدند.
این هیات متشکل از سرمایه گذاران چینی در روز نخست با هدف آشنایی با ظرفیت های اقتصادی جزیره در حوزه های نفت و انرژی، بازدیدی از محل نیروگاه 10 مگاواتی برق خورشیدی و نیروگاه پاسارگاد قشم داشتند.
بازدید از شهرک های صنعتی فجر، طولا و کاوه و بررسی وضعیت بندر تجاری کاوه با هدف معرفی ظرفیت های موجود در حوزه صنعت و تجارت بخش دیگری از برنامه های هیات سرمایه گذاری کشور چین در جزیره قشم بود.
تشریح فرصت های سرمایه گذاری و ظرفیت های فرهنگی و گردشگری و بازدید از ذخیره گاه زیست کره حرا در محدوده روستای سهیلی نیز بخش پایانی بازدیدهای این هیات چینی است.
براساس این گزارش، پیش از این در جلسه نماینده اقتصادی منطقه آزاد چینگداو و هیات سرمایه گذاران صنایع بزرگ چین با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، بر آمادگی کامل منطقه آزاد قشم برای حضور سرمایه گذاران خارجی تاکید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا