فرهنگی

نگاهی متفاوت، نوگرا و خلاق برای روایت حماسه دفاع مقدس نیاز است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری باشکوه مراسم هفته دفاع مقدس در جزیره زیبای قشم خبر داد و گفت: برای روایت حماسه دفاع مقدس به نگاهی متفاوت، نوگرا و خلاق نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز با اعلام این مطلب اظهار داشت: در برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری هفته دفاع مقدس امسال تلاش داریم تا با استفاده از نوگرایی، نسل نوجوان و جوان را که از نظر سنی از دوران جنگ تحمیلی دور هستند را از زوایای مختلف این دوران آگاه کنیم.

وی ادامه داد: از همین روی در برنامه های پیشنهادی امسال استفاده از ظرفیت های رسانه ای و هنری را در اولویت قرار داده ایم تا بتوانیم درعرصه جهاد تبیین پررنگ ظاهر شویم.

به گفته راموز، استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای پخش برنامه های مربوط به دفاع مقدس به مدت 7 شب، تولید مساند از خاطرات رزمندگان و خانواده های آنان، برگزاری تئاتر خیابانی، اجرای پرفورمنس و برگزاری رویدادهایی همچون مجسمه شنی و پرواز بادبادک ویژه کودکان و همچنین تولید کلیپ از از خاطرات آزادگان و ایثارگران و خانواده های شهدا از جمله مهمترین اقدامات در نظر گرفته شده می باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: همچنین برگزاری مسابقات ورزشی جام شهدای شهرستان، شب شعر دفاع مقدس، کشت مرجان در آب های نیلگون خلیج فارس و کشت نخل و حرا به نام شهدای دفاع مقدس از دیگر برنامه های امسال می باشد.

وی خاطرنشان ساخت: برگزاری همایش تجلیل از مادران و همسران شهداء، یادواره شهدای مدافع سلامت، مراسم تجلیل از پیشکسوتان افتخارآفرین دفاع مقدس و مقاومت و دیدار با خانواده های شهداء و طراحی و رونمایی از المان یادمان شهدای شهرستان از دیگر برنامه ها است.

راموز تصریح کرد: در برگزاری تمامی این برنامه ها تلاش داریم فضا به گونه ای باشد تا فرهنگ مقاومت، ایثار، شهادت و وطن دوستی را به نسل جوان منتقل کنیم و امیدواریم در این زمینه موفق عمل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا