اجتماعی

زیارت اربعین یک رویداد تمدنی است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: آیین های مربوط به زیارت اربعین امام حسین (ع) از نظر جمعیت، خودجوش بودن، مردمی بودن لجستیک و امکانات و فراگیری در دنیای امروز، یک رویداد تمدنی است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در آیین بدرقه زائران اربعین حسینی در فرودگاه بین المللی قشم، اظهار داشت: تمامی مسلمانان و اهل حق که در مراسم اربعین حضور دارند، در صورت داشتن معرفت، تنها قطراتی از اقیانوس عظیم انسانی رویداد تمدنی آخرالزمانی هستند.

وی ادامه داد: مراسم راهپیمایی اربعین حسینی یک رویداد تاریخی بی مانند است و اگر زائرین امام حسین (ع) معرفت موجود در پس این آیین را درک کنند، این رویداد تدبیل به موقعیت و اتفاقی بی نظیر می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم زائران اربعین حسینی پس از بازگشت از این مراسم، با درک معرف و بزرگی این آیین، خانواده، شهر، کشور و جامعه بشری را در مسیر اهداف والای امام حسین (ع) قرار دهند.

براساس این گزارش؛ آیین بدرقه زائران کربلای معلی جهت حضور در گردهمایی بزرگ جهان اسلام در مراسم اربعین حسینی با حضور عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد محمدحسینی، فرماندار شهرستان و جمعی از مسوولان نظامی و انتظامی و اجرایی شهرستان و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

گفتنی است؛ ۱۰۸ نفر از زائران اربعین حسینی با پرواز خطوط هوایی قشم ایر، روز جمعه ۱۰ شهریورماه از فرودگاه بین المللی جزیره قشم عازم نجف اشرف شدند. روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا