بهسازی

مرحله دوم پروژه بهسازی بندرصیادی رمچاه قشم افتتاح شد

مرحله دوم پروژه بهسازی بندر صیادی رمچاه قشم با هزینه‌ای افزون بر ۳۱۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان، معاون وزیر و رییس سازمان امور اراضی کشور و جمعی از مسوولان محلی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، استاندار هرمزگان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این طرح با اشاره به اینکه صید و صیادی یکی از محورهای رونق و توسعه اقتصادی در استان هرمزگان است، بر ارتقای خدمات رسانی به جامعه صیادی به ویژه در بنادر صیادی تاکید کرد.

مهدی دوستی، این پروژه را یکی از پروژه‌های مهم شیلات هرمزگان در سال‌جاری عنوان و تصریح کرد: این پروژه نقش مهمی در ثبیت اشتغال جامعه صیادی و خدمات دهی به صیادان دارد.

وی افرود: این طرح شامل بهسازی موج شکن شرقی به طول ۲۶۱ متر، احداث دایک ۶۰۰ متر و جمع آوری موج شکن غربی قدیمی به طول ۲۳۰ متر است.

بندر صیادی رمچاه به بیش از یکهزار صیاد خدمات می‌دهد

مدیرکل شیلات هرمزگان نیز گفت: بندر صیادی رمچاه قشم به بیش از یکهزار نفر صیاد و افزون‌بر ۱۱۰ فروند شناور در قالب یک تعاونی صیادی با بیش از ۲۱ هزار تن صید سالانه خدمات دهی می‌کند.

مسعود بارانی تصریح کرد: بندر صیادی رمچاه باتوجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی خود دارای شرایط ویژه‌ای است و این شرایط به‌ نوبه خود می‌تواند وضعیت متفاوتی را در زمینه رونق صیادی، معیشت مردم و جذب توریسم در این شهرستان فراهم کند.

وی تصریح ‌کرد: در مرحله نخست این پروژه نیز سال گذشته احداث ۶۹۰ متر بازوی اصلی موج شکن و گسترش حوضچه آرامش از سه هکتار به ۱۲ هکتار با هزینه‌ای افزون‌بر ۳۲۰ میلیارد ریال انجام شد.

مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد: با حمایت‌های استانداری هرمزگان و سازمان شیلات ایران امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح مرحله سوم پروژه بهسازی بندر صیادی رمچاه شامل لایروبی به میزان ۲۵۰ هزار مترمکعب، احداث اسکله بتنی لنج‌ها به طول ۱۱۰ متر، حداث اسکله بتنی قایق‌ها به طول ۱۰۰ متر و اجرای آسفالت مسیر جاده دسترسی به طول بیکهزار متر با پیش‌بینی مجموع اعتبار مورد نیاز یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال باشیم.

بارانی با بیان اینکه در هفته دولت سالجاری ۳۴ پروژه با اعتباری افزون‌بر ۱۴ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود، برای بیش از ۲ هزار و ۳۲۰ نفر ایجاد اشتغال ایجاد می کند.

وی باتوجه به سه پروژه شیلاتی با اعتباری افزون بر ۲۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال به همت دولت مردمی با پیگیری و حمایت استانداری هرمزگان و سازمان شیلات ایران کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: این میزان پروژه شیلاتی از نظر تعداد و میزان اعتبارات در تاریخ شیلات هرمزگان بی‌سابقه است که در هفته دولت تقدیم مردم ایران خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا