بهسازی

احیا بافت تاریخی لافت با ۴۰ طرح

40 طرح آماده شده با مشارکت مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، اداره کل امور پایگاه های ملی و جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و پردیس بین الملل دانشگاه تهران در همایش و نمایشگاه باز زنده‌سازی و توسعه بندر تاریخی لافت ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، این طرح ها پس از انجام مراحل مستندنگاری و پلان برداری از بافت سنتی بندر تاریخی لافت توسط کارشناسان و دانشجویان فعال این حوزه های بازسازی و توسعه بافت تاریخی آماده و ارائه گردید.
این 40 طرح با مشارکت مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، اداره کل امور پایگاه های ملی و جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پردیس بین الملل دانشگاه تهران قشم، شهرداری و شورای شهر لافت و جامعه جهت باز زنده‌سازی و توسعه بندر تاریخی لافت آماده شده است.
طرح کل شهرک جدید، مدرسه، بازارچه محلی، مسجد، خانه فرهنگ، کتابخانه، خانه فیلم و موسیقی و همچنین طراحی اسکله ساحلی، طراحی جدید ساختمان شهرداری و همچنین احیای بافت قدیمی بندر تاریخی لافت بخشی از طرح هایی بود که در این همایش ارائه شد.
براساس این گزارش، در حاشیه برگزاری این همایش، نمایشگاهی از 40 طرح کوچک و بزرگ برای باز زنده‌سازی و توسعه بندر تاریخی لافت دایر گردیده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا