اقتصادی

آغاز ذخیره‌سازی بزرگترین محموله بچه ماهی سی باس در جزیره قشم

 مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز فرآیند مرحله نخست ذخیره سازی بزرگترین محموله بچه ماهی سی باس در بزرگترین مجموعه شیلاتی ماهی در قفس ایران، در این جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مریم نوری بالانجی روز سه شنبه اظهار داشت: محموله ۷۰۰ هزار قطعه بچه ماهی سی باس توسط یکی از شرکت های دارای مجوز از منطقه آزاد قشم از مبدا بوشهر انجام شده و پس از رسیدن به جزیره قشم، فرآیند ذخیره سازی آن آغاز می شود.

وی ادامه داد: شرکت اندیشه شیلات قشم به عنوان بزرگترین مجموعه شیلاتی ماهی در قفس کشور، در مرحله نخست طی سه مرحله ۷۰۰ هزار قطعه بچه ماهی (در هر مرحله ۲۴۰ هزار قطعه) تا پایان تیرماه ذخیره سازی می کند.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این شرکت با ظرفیت تولید هزار تُن ماهی در دریا و ایجاد اشتغال مستقیم و فصلی برای ۳۸ نفر زمستان سال گذشته با همکاری و حمایت مدیریت شیلات و کشاورزی این منطقه آزاد و شیلات استان هرمزگان آغاز به کار کرد.

به گفته نوری بالانجی؛ پرورش ماهی در قفس یکی از شاخه های اصلی در حوزه شیلات است که در سال های گذشته بخاطر نرخ سوددهی مناسب و همچنین زمان کوتاه برای ایجاد درآمدزایی، مورد توجه سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گرفته است.

وی با اشاره به عملکرد خوب تولیدکنندگان در حوزه شیلات و کشاورزی و صنایع وابسته به آن ها در جزیره قشم، خاطرنشان کرد: در مراسم روز ملی صنعت و معدن نیز بیش از ۱۰ شرکت فعال در حوزه شیلات و کشاورزی و صنایع وابسته همچون پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو، تکثیر ماهی و میگو، تولید قارچ خوراکی، تولید ماهیان زینتی، تولید ماهی خشک صنعتی و تولید پودر ماهی به عنوان صنعتگران برتر و نمونه منطقه آزاد قشم انتخاب شدند.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تخصصی توانمندی فنی ۲۰ مجموعه علاقه مند به سرمایه‌گذاری در حوزه تواید خوراک آبزیان به آن با روش های نوین و دانش بنیان در جزیره قشم بررسی شده است.

بر اساس این گزارش، در راستای اجرای قانون ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و همچنین ماده هفت قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۱۱ و ۲۷ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، صدور و تمدید مجوزات و تایید واگذاری اراضی در پهنه های جانمایی شده شیلاتی و کشاورزی جزیره قشم و انجام تمامی فرآیندهای احداث و تولید مجموعه های شیلاتی و کشاورزی سطح جزیره قشم باید با نظر مثبت و تایید مدیریت شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا