اقتصادی

تحقق ورود جامعه صیادی قشم به پرورش ماهیان دریایی در قفس

مدیرکل شیلات هرمزگان از آغاز ذخیره سازی بچه ماهی در مزرعه پرورش ماهی در قفس صیاد قشمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مسعود بارانی مدیرکل شیلات امروز با بیان اینکه این مزرعه پرورش ماهی در قفس بالغ بر 1۰۰ تن ظرفیت تولید دارد افزود:  این مجموعه در حال حاضر بالغ بر100هزار قطعه بچه ماهی را در دو قفس ذخیره نموده است.

مسعود بارانی با اشاره به اینکه سوق دادن جامعه صیادی از صید به آبزی پروری همواره یکی از سیاست های مجموعه شیلات است تصریح کردک خوشبختانه در شهرستان قشم این مهم به خوبی تحقق یافته است.

وی افزود: این مزرعه برای حدود 6 نفر اشتغال ایجاد می کند و تاکنون بالغ بر10 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام داده است.

وی افزود: جامعه صیادی هرمزگان در حرکت به سوی آبزی پروری پیشرو و پیشگام است و شیلات هرمزگان از مشارکت جامعه صیادی در صنعت آبزی پروری حمایت می کند و خوشبختانه در استان هرمزگان با حمایت استاندار هرمزگان و سازمان شیلات ایران، تلاش بخش خصوصی و پیگیری شیلات هرمزگان شاهد گام های خوبی در فعالیت های شیلاتی هستیم.

مدیرکل شیلات هرمزگان عنوان کرد: استفاده از آب دریا برای پرورش ماهی، نیاز نداشتن به انرژی برق و تأسیسات و تجهیزات و کاهش هزینه‌ها از مهمترین مزایای پرورش ماهی در قفس است.

مسعود بارانی تصریح کرد: به زودی تعداد زیادی از مزارع قفس در شهرستانهای سیریک و قشم توسط جامعه صیادی ایجاد خواهد شد که در نتیجه شاهد کاهش تلاش صیادی و رفتن از صید به سوی آبزی پروری خواهیم بود که این موضوع می تواند در حفظ ذخائر طبیعی دریا تاثیر گذار باشید و بیانگر آینده نگری صیادان برای حفظ معیشت و اشتغال است.

 همچنان مزرعه شرکت آبزیان دشت مروارید قشم نیز بالغ بر 200 هزار قطعه بچه ماهی ذخیره سازی کرده و روند ذخیره سازی در این مزرعه همچنان ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا