اجتماعی

خانه هلال مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم افتتاح شد

رییس جمعیت هلال احمر قشم از افتتاح خانه هلال مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) خواهران در این جزیره خبر داد و گفت: راه اندازی این خانه با هدف توانمندسازی طلاب سرزمین آب و آفتاب و گسترش آموزش‌های امدادی و داوطلبانه برای مقابله با هر گونه حوادث احتمالی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، احمدنور سرودی  اظهار داشت: خانه‌های هلال بهانه‌ای برای توسعه آموزش‌های عمومی، همگانی و تخصصی هلال احمر است و ساماندهی نیروهای داوطلب برای داشتن جامعه‌ای آماده در مقابل انواع حوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت را در این خانه‌ها انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر است یکی از ارگان‌های مردمی است که در خدمت جامعه بشری و اهداف انساندوستانه قرار دارد.

رییس جمعیت هلال احمر قشم همکاری در شناساندن فعالیت‌های هلال احمر به طلاب این مدرسه علمیه و جلب مشارکت آنان در ارایه خدمات عام المنفعه و هم سود داوطلبانه، تشکیل کانون‌های طلاب و حمایت و همکاری برای اجرای طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) را از اهداف افتتاح این خانه هلال عنوان کرد.

سرودی با اشاره به نقش برجسته طلاب حوزه‌های علمیه در امدادرسانی به آسیب دیدگان انواع حوادث و سوانح مختلف در سراسر کشور گفت: این طلاب در قالب تیم‌های امدادی و گروه‌های داوطلبی خدمات بسیار شایسته و ارزنده‌ای را در قالب سلسله عملیات امداد و نجات، حمایت روانی و اجتماعی و حمایت‌های مذهبی و عقیدتی در لحظات سخت به هموطنان متاثر ارایه داده‌اند.

وی اضافه کرد: خواهران طلبه این مدرسه علمیه می‌توانند با فراگیری آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه در سطوح مختلف مقدماتی، تخصصی و مربی‌گری به عنوان مربی در خانه‌های هلال فعالیت کنند و در مواقع حوادث و بحران خدمات امدادی ارائه دهند و با پاسخ‌گویی سریع میزان آسیب‌ها و خسارت‌های ناشی از حوادث مترقبه و غیرمترقبه را کاهش دهند.

خانه‌های هلال همه خدماتی که در ساختار رسمی جمعیت هلال احمر ارایه می‌شود را از طریق توان و مشارکت داوطلبان در منطقه جغرافیایی محدود ارایه می‌کند و ضمن تقویت پایگاه اجتماعی این جمعیت به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور، موجب افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر مخاطرات می‌شود. این اقدام به عنوان یکی از اهداف بلندمدت این جمعیت که ایجاد فرهنگ خودامدادی در جامعه بوده را در دسترس قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا