اقتصادی

ساماندهی اتباع غیرمجاز با هدف صیانت از فضای کسب و کار

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز شاغل در بازار با هدف صیانت از فضای کسب و کار سالم و پلمب 10 واحد متخلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمدرضا حقیقی با اعلام این خبر گفت: بازدیدهای دوره ای به منظور سالم سازی فضای کسب و کار در شهر درگهان با همکاری اداره اماکن شهرستان و مدیریت امور درگهان آغاز شده است.

وی ادامه داد: به کارگیری اتباع بیگانه فاقد پروانه کار و یا دارای پروانه کار منقضی شده ممنوع است و همچنین اتباع بیگانه نباید در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده مشغول به کار شوند.

به گفته حقیقی از همین روی در نخستین گام از طرح ساماندهی فضای کسب و کار 10 صنف مربوط به پوشاک بانوان که به صورت غیرمجاز توسط اتباع بیگانه اداره می گشت، پلمب شد.

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این طرح ادامه خواهد داشت و در روزهای آینده بازدیدهای بیشتری از مجتمع های تجاری و بازارها انجام می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق قوانین کشور، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با پروانه اشتغال مشخص بوده و مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا