اجتماعیاخبار مهم

کاشت بیش از 300 هزار گل فصلی در قشم

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، شریف شریفی نژاد مدیر امور شهری و روستایی منطقه آزاد قشم امروز با اعلام این خبر گفت: با توجه به تغییر فصل و ورود به ایام گرم در جنوب کشور،  بیش از 300 هزار بوته گل‌های فصلی جدید سازگار با شرایط آب و هوایی موجود، آماده کاشت هستند.

وی از برنامه‌ریزی و انجام تمهیدات لازم برای حفظ و مراقبت از فضای سبز جزیره خبر داد و افزود: علاوه بر کاشت گل‌های فصلی همچون انواع پریوش F1 و ایرانی، تاج‌خروس، مغربی صورتی و ناز آفتابی، درختچه‌های گل‌دار دائمی از قبیل گل کاغذی، رولیا، آدنیوم، ختمی چینی و… نیز کاشته می‌شوند.

شریفی نژاد بر اهمیت نگهداری و توسعه فضای سبز جزیره در همه فصل‌ها تأکید کرد و عنوان داشت: واکاری، تعویض گل‌های فصلی، نگهداری و توسعه فضای سبز با افزایش دمای هوا در شرایط اقلیمی جنوب کشور به دلیل بحران کم‌آبی، یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که نیاز به مدیریت دارد.

به گفته وی در همین راستا، واحد فضای سبز مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، اقدامات لازم جهت پیشگیری از آسیب به گونه‌های گیاهی سازگار با زیست‌بوم جزیره در مقابله با گرمای هوا را آغاز کرده و هماهنگی‌های لازم با پیمانکار برای حفظ و نگهداری فضای سبز جزیره در حال انجام است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از تغییر ساعات آبیاری به‌عنوان یکی از این اقدامات حفاظتی یادکرد و گفت: در این اقدام، باهدف پیشگیری از تبخیر آب موجود در دسترس گیاه از طریق تعرق و آفتاب‌سوختگی، میزان دور و ساعات آبیاری تغییر کرده و نسبت به شست و شوی درختان اقدامات لازم در حال انجام است. 

وی افزود: همچنین به‌منظور داشتن فضاهای خنک و سایه‌دار بیشتر، جهت استفاده شهروندان در روزهای گرم تابستانی، سعی شده از هرس‌های غیرضروری در معابر اصلی شهر جلوگیری شود.

شریفی نژاد در پایان از تمامی کارکنان و سبز بانان فضای سبز که در این روزهای گرم و طاقت‌فرسا برای خلق شهری سرسبز و موردپسند شهروندان تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا