اخبار مهماقتصادی

قشم بدون برجام هم آینده درخشانی خواهد داشت/رسانه‌ها نقش مهمی در توسعه قشم دارند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سرمایه‌گذاران ایرانی زیادی آماده ورود به فعالیت‌های صنعتی قم هستند و این منطقه آزاد بدون توجه به مساله برجام هم آینده درخشانی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار “خبر قشم”، افشار فتح‌الهی در آخرین روز از هفته دولت در نشست با اصحاب رسانه قشم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: توسعه قشم با اجرای طرح‌های مهم حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، گردشگری، آب، برق، راه، شیلات و صنایع مختلف، انجام خواهد شد و معرفی خوب قشم توسط رسانه‌ها موجب تشویق سرمایه‌گذاران وطنی داخل و خارج از کشور برای نقش آفرینی در فعالیت‌های اقتصادی این منطقه آزاد شده است.
وی ادامه داد: با توجه به آشنایی کشورهای مختلف جهان با ظرفیت‌های مهم قشم، به طور حتم در صورت به نتیجه رسیدن برجام، شاهد شکوفایی بیشتر این جزیره مستعد خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اینکه سیاست ما در درجه نخست بهره بردن مردم بومی و ساکنان قشم از نحولات اقتصادی این منطقه برنامه ریزی شده است، افزود: قشم به دلیل ظرفیت‌های مهم اقتصادی، از توان بالای نقش آفرینی در اقتصاد کشور هم برخوردار است.
پدیده نفوذ از دغدغه‌های مهم رهبری است
وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری پیوسته از پدیده نفوذ بعنوان یکی از دغدغه‌های مهم خود یاد کرده‌اند، گفت: مجی، متاسفانه علاوه بر بعضی کشورهای خارجی، کسانی هم در داخل با سنگ اندازی‌های خود مانع از پیشرفت کارها از جمله در قشم می‌شوند.
به گفته فتح‌الهی، رویکرد دولت جهادی و انقلابی آیت‌الله رئیسی، مقابله با زیادی‌خواهان و کسانی است که مخالف توسعه هستند و به همین دلیل در قشم با مدیریت دقیق و جهادی با گذر از همه موانع، به توسعه همه جانبه قشم فکر می‌کنیم.
او خطاب به علاقمندان سرمایه‌گذاری در قشم، تصریح کرد: امروز به مراتب بهتر از فردا برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری این منطقه است و سازمان منطقه آزاد بر مبنای قانون از اقدامات اقتصادی در این جزیره حمایت و پشنیبانی می‌کند.

رسانه‌ها نقش مهمی در توسعه قشم دارند
مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: امروز ذهن بسیاری از مسئولان کشور به رشد و تعالی قشم معطوف شده است و رسانه‌ها با معرفی هرچه بهتر ظرفیت‌های بی بدیل این جزیره، می‌تواند نقش مهم و تاثیرگذاری در تخولات اقتصادی قشم ایفا نمایند.
به گفته وی، مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم با عبور از درگیر کردن خود نسبت به موضوعات کم اهمیت، در تلاشند با اجرای پروژه‌های بزرگ، قشم را به جایگاه واقعی خود در صنعت و اقتصاد برسانند.
اجرای طرح‌های مهم زیرساختی

فتح‌الهی یادآور شد: دو طرح مهم جاده‌ای در مسیر ساحل جنوبی از شهر قشم تا فرودگاه و از شهر لافت تا شهر درگهان از اقدامات مهم زیرساختی برای توسعه قشم محسوب می‌شود که با جدیت در حال اجرا است.
او همچنین با اعلام اینکه آب نیاز اساسی مردم قشم است، بیان داشت: برای رفع مشکل آب روستاهای قشم با مشارکت وزارت نیرو سه واحد 4000 متر مکعبی تولید آب شیرین در قشم آغاز شده که پروژه باسعیدو با 40 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد0
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد:عملیات اجرایی افزایش تولید 10 هزار متر مکعب آب شرب شهر قشم و روستاهای اطراف هم با هدف ناگاه به آینده آغاز شده است.
وی در ادامه مطالب مربوط به حوزه آب در قشم، گفت: با مشارکت گروه علمی دانشگاه تهران در حال بررسی مدیریت آب‌ ناشی از بارش باران با هدف استفاده در زمینه سرسبز کردن جزیره قشم هستیم.
فتح‌الهی داشتن مسکن برای تقویت بنیاد خانواده را هم بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در راستای تحقق وعده دولت مردمی آیت‌الله رئیسی، اقدامات مهمی را در این حوزه آغاز کرده‌ایم و علاوه بر 67 روستای قشم برای 6 شهر این منطقه هم در بخش خانه‌دار کردن جوانان برنامه‌ریزی شده است.

قرارداد 500 هکتار زمین‌های فروخته شده در قشم فسخ شد
وی گفت: متاسفانه در گذشته فروش زمین در قم بدون برنامه بوده و در دولت سیزدهم 500 هکتار زمین‌ ارزش 5 هزار میلیارد تومان که هیچ برنامه‌ای برای فعالیت آن وجود نداشت، فسخ شده است.
به گفته فتح‌الهی، سازمان منطقه آزاد از سرمایه‌گذاران واقعی با فروش زمین حمایت می‌کند و همچنان با واگذاری‌های زمین بدون برنامه مقابله خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: بای توجه به اینکه توسعه صنایع در این منطقه و ایجاد اشتغال پایدار و ثابت از مسیر تولید امکانپذیر است، از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف صنعتی حمایت خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا