آموزشی

تفاهم نامه راه اندازی پردیس بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در قشم امضا شد

تفاهم نامه راه اندازی پردیس بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در قشم به منظور ارتقای سطح علمی و افزایش رشته های تخصصی اقتصاد دریا محور روز (چهارشنبه سوم اسفند ۱۴۰۱) با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و سرپرست دانشگاه شهید بهشتی امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، افشار فتح الهی در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: تعمیق و گسترش روابط با دانشگاه های مطرح و تراز اول به منظور ارتقای سطح علمی و افزایش رشته های تخصصی به ویژه در حوزه اقتصاد دریا محور انجام می شود.

وی ادامه داد: قشم برای دستیابی به توسعه پایدار و همه جانبه به زیرساخت های علمی متناسب با شرایط جزیره نیاز دارد و فراهم ساختن بسترهای علمی و فناوری را در کنار فراهم ساختن زیرساخت های فیزیکی و مالی دنبال می کنیم.

فتح الهی اضافه کرد: ترویج الگوهای توسعه دانش و دانایی محور با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، بومی و پژوهشگر و پرورش ایده ها و خلاقیت ها از جمله اهدافی است که با امضای این تفاهم نامه محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای آینده قشم در حوزه نفت گاز و پتروشیمی، شیلات، گردشگری و صنعت حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان و راه اندازی پردیس های بین الملل دانشگاه های بزرگ نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی و فراهم ساختن فناوری مورد نیاز بازی خواهد کرد.

محمود رضا آقا میری سرپرست دانشگاه شهید بهشتی نیز در بخشی دیگر از این آیین گفت: قشم ظرفیت خوبی تبدیل شدن به دهکده دانشگاهی بین المللی دارد و از رویکرد سازمان منطقه آزاد برای ارتقای علمی جزیره استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه و راه اندازی پردیس بین المللی شرایط پذیرش دانشجو از سال تحصیلی آینده در رشته های متناسب با زیست بوم منطقه فراهم می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا