آموزشی

حضور دانشگاه تهران زمینه ساز توسعه و پیشرفت جزیره قشم می شود / قشم الگوی مناطق آزاد کشور در اجرای مسئولیت های دانشگاهی و علمی

با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس دانشگاه تهران، تفاهم نامه بلندمدت همکاری میان این دو مجموعه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در این جلسه اظهار داشت: آغاز به کار پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم، زمینه ساز توسعه و پیشرفت ظرفیت های متعدد این منطقه خواهد بود.
وی ادامه داد: حضور دانشگاه تهران به عنوان قطب اصلی تولید علم کشور در منطقه آزاد قشم می تواند به الگویی عملیاتی برای گسترش فعالیت های دانشگاهی در جزیره تبدیل شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: جزیره قشم ظرفیت خوبی برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای منطقه را داراست و امیدواریم با آغاز به کار پردیس بین الملل دانشگاه تهران زمینه برای حضور دانشجویانی از سایر کشورها در این دانشگاه فراهم شود.
فتح الهی در پایان خاطرنشان کرد: مذاکراتی با سایر دانشگاه های کشور نیز برای افزایش ظرفیت های دانشگاهی و پذیرش دانشجو در جزیره قشم انجام شده که آغاز فعالیت پردیس بین الملل دانشگاه تهران، اولین گام در راستای اجرای این برنامه است.
رییس دانشگاه تهران نیز در این جلسه گفت: استفاده از ظرفیت های موجود در جزیره قشم در حوزه های مختلف بویژه فرصت های گردشگری یکی از مهمترین برنامه های پردیس بین الملل دانشگاه تهران خواهد بود.
سید محمد مقیمی ادامه داد: با اجرای این تفاهم نامه قشم می تواند به الگوی مناطق آزاد کشور برای اجرای مسئولیت اجتماعی در حوزه های دانشگاهی و علمی تبدیل شود.
وی ادامه داد: نگاه اثرگذاری در حوزه های اجتماعی توسط دانشگاه تهران برای ایجاد اشتغال و همچنین آغاز فعالیت های دانش بنیان در تعامل با جامعه محلی بخشی از برنامه های پیش بینی شده جهت اجرا در این منطقه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا