اجتماعی

تدوین طرح تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تصویب هیات مدیره سازمان به زودی مطالعات و تدوین طرح های تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبرقشم، سیدمحمد قدسی با اعلام این خبر اظهار کرد: تدوین و تصویب طرح های تفصیلی یکی از ضرورت های ارائه خدمات مطلوب شهری به شهروندان می باشد و از همین روی تصویب طرح تفصیلی برای تمام شهرهای جزیره در دستور کار سازمان قرار دارد.
وی ادامه داد: پس از تدوین طرح جامع جزیره قشم و ارسال به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور جهت تصویب، عملیات تدوین طرح تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل نیز به زودی آغاز خواهد شد.
قدسی خاطرنشان کرد: پیش از این نیز طرح تفصیلی شهر سوزا پس از 8 سال و با اعلام نقطه نظرات، نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، کشور و سازمان حفاظت از محیط زیست تدوین شد و در کارگروه طرح تفصیلی ماده ۸ به ریاست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به تصویب رسید.
گفتنی است، طرح تفصیلی طرحی است که بر پایه ضوابط و معیارهای طرح جامع شهری، تهیه و تنظیم می شود که در آن به نحوه استفاده از اراضی شهری برای مناطق شهر، میزان تراکم جمعیتی و ساختمانی در واحدهای شهری، وضعیت تفصیلی شبکه حمل و نقل، توسعه، نوسازی، بهسازی و حل موانع شهری با تعیین دقیق مساحت زمین همراه با جزئیات پرداخته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا