اقتصادی

تراز تجاری قشم به 58+ میلیون دلار رسید

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از تراز تجاری این منطقه با رقم 58+ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش خبر قشم، مختار گرشاسبی در نشست اعضای کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی با جمعی از فعالان اقتصادی جزیره قشم در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم، اظهار داشت: این رقم مثبت در حوزه تراز تجاری قشم در 9 ماهه گذشته از سال 1401 نوید بخش اینده درخشان این حوزه خواهد بود.
وی با اعلام اینکه ۲۰۶ واحد تولیدی و صنعتی در چهار شهرک صنعتی جزیره قشم فعالیت می‌کنند، ادامه داد: ارزش تولیدات این واحدهای صنعتی در ۹ ماهه سال جاری به بقمی بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
به گفته سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، براساس آمار رسمی، تعداد شش هزار و ۲۰۰ نفر در 206 واحد صنعتی قشم مشغول کار می‌باشند.
وی با اشاره به اینکه از آغاز فعالیت سازمان منطقه آزاد در قشم تاکنون ۱۱ هزار ۱۰۹ شرکت حقیقی و حقوقی در این منطقه به ثبت رسیده است، افزود: حجم سرمایه گذاری اسمی ۹ ماهه امسال در قشم به رقمی معادل ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده که ۴۰ هزار میلیارد ریال آن تحقق یافته است.
گرشاسبی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ۶ مرکز پالایشگاهی، نفتی، گازی، پتروشیمی و بانکرینگ و چهار مرکز تولید برق با ظرفیت تولید ۶۷۰ مگاوات برق در این منطقه آزاد فعالیت می‌کنند.
به گفته وی، فعالیت ۴۲ شرکت آبزی پروری شامل پرورش میگو، ماهی در قفس و همچنین محصولات کشاورزی و دامپروری موجب ایجاد اشتغال برهی یک هزار و 850 نیروی کار در ثقشم شده است.
او همچنین بیان داشت: در این مدت مبلغ ۱۰۸ میلیون دلار واردات کالا به قشم به ثبت رسیده و در کنار آن ۱۵۶ میلیون دلار صادرات از قشم به خارج از کشور، ۲۱۴ میلیون دلار صادرات از قشم به داخل کشور و ۱۶ میلیون دلار هم صادرات مجدد داشته‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا