اقتصادی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه امسال؛

بیش از چهار میلیون تُن انواع کالا از بنادر قشم تخلیه و بارگیری شد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: چهار میلیون و ۲۲۷ هزارو ۲۸۶ تُن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه امسال در بندرهای جزیره قشم تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش پایگاه خبرقشم، علی اشتری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه امسال از مجموع چهار میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۸۶ تُن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالاها از طریق بنادر این شهرستان،۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۲۰ تن کالا تخلیه و ۲ میلیون و ۶۶ هزار و ۸۶۶ تن نیز بارگیری شده است.

وی با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی جابجایی کالا در بنادر جزیره قشم ادامه داد: این مجموع کالاهای تخلیه و بارگیری شده در این مدت، سه میلیون و ۷۷۵ هزار و ۴۰۶ تن مربوط به کالای غیرنفتی و ۴۵۵هزار و ۳۹۱ تن نیز به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم، میزان کالاهای وارداتی به بنادر قشم را ۶۹ هزار و ۱۱۶ تن اعلام کرد و ادامه داد: در همین مدت ۲۵۰ هزار و ۲۱۰ تن کالای صادراتی در بندرهای قشم جابه‌جا شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل قریب به سه برابر افزایش را نشان می‌دهد.

افزایش ۶۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر بهمن و کاوه

به گفته اشتری؛ حجم عملیات کابوتاژ(کران بری) کالاهای غیرنفتی در این مدت نیز رقمی افزون بر سه میلیون و ۸۹۳هزار و ۲۸ تن بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه نیز، یک هزار و ۱۶۷ TEU کانتینر با افزایش ۶۴ درصدی در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.

گفتنی است؛ در مدت مشابه سال گذشته نیز سه میلیون و ۱۵۶ هزار و ۲۴۵ تن کالا در بنادر جزیره قشم تخلیه و بارگیری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا