گردشگری

قشم آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی جام جهانی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: موقعیت ویژه قشم، نزدیکی به محل برگزاری مسابقات جام جهانی و آب و هوای دلپذیر جزیره را آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی جام جهانی کرده است.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی گفت: برای برقراری پرواز از جزیره قشم به قطر به هماهنگی های در سطح بین المللی نیاز است و این هماهنگی ها در حال انجام می باشد و به زودی پرواز قشم به دوحه برقرار می شود.

وی ادامه داد: اقامت در قطر با محدودیت روبرو است و بسیار گران می باشد، از همین روی در صورتیکه هواداران تیم ملی ایران در قشم اقامت داشته باشند و در روزهایی که تیم ملی مسابقه دارد با پرواز رفت و برگشت عازم قطر شده و باز گردند، هزینه آنها یک سوم هزینه اقامت در قطر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تجربه سفر به نگین خلیج فارس را تجربه ای لذت بخش دانست و افزود: قشم به لحاظ برخورداری از جاذبه های طبیعی در منطقه بی نظیر است و باید زیرساخت های گردشگری جزیره متناسب با این جاذبه های بکر توسعه پیدا کند.

فتح الهی اضافه کرد: خیلی از کشورهای منطقه برای جذب گردشگر دست به ایجاد جاذبه های مصنوعی زده اند، اما ژئوپارک جهانی قشم به عنوان نخستین ژئوپارک خاورمیانه برند و نگین گردشگری جزیره است.

وی از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سفیر قطر دعوت کرد با سفر به قشم با ظرفیت های گردشگری و اقامتی جزیره به طور مستقیم آشنا شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مردم جزیره وعده داد تا تمام زمین های خاکی فوتبال روستاهای جزیره طبق یک برنامه زمانبندی شده چمن مصنوعی شود.

وی تبدیل قشم به هاب انرژی منطقه را از دیگر اهدافی دانست که در راستای توسعه اقتصادی جزیره پیگیری می شود و افزود: قشم از ذخایر نفت و گاز قابل توجهی برخورد است، علاوه بر آن وجود اسکله های نفتی و خطوط انتقال سوخت، بانکرینگ و موقعیت استراتژیک در حمل و نقل دریایی این جزیره را به یکی از نقاط مناسب توسعه صنایع نفت و گاز تبدیل کرده است.

فتح الهی تصریح کرد: ایجاد صنایع پالایشگاهی در قشم موجب ایجاد اشتغال پایدار برای مردم جزیره، هرمزگان و جنوب کشور خواهد شد و با پیشگیری از خام فروشی موجب توسعه اقتصادی کشور نیز می شود.

وی خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفت: فراموش نکنید که نماینده ملتی با ریشه تاریخی غنی و با اخلاق هستید و قلب تک تک مردم ایران همراه و دعاگوی شماست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: مردم ایران همواره با اتحاد و انسجام در برهه های تاریخی سربلند بوده و با همدلی در حمایت از تیم ملی به عنوان یار دوازدهم سنگ تمام خواهند گذاشت.

به گزارش ایرنا، جزیره زیبای قشم مشرف به تنگه هرمز و مجرای ورودی به خلیج فارس و دریای عمان است.

این جزیره که بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس است، به دلیل مجاورت با اقیانوس هند، وجود منابع نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی و تجهیزات فراساحلی و برخورداری از تسهیلات بندری برای کشتی‌های بزرگ (در رده پاناماکس) یکی از استراتژیک‌ترین جزایر ایران و خلیج فارس است که به دلیل خدمات سوخت‌رسانی به کشتی‌های عبوری از آبراهه بین‌المللی و پارک‌های انرژی و زیست – فناوری آن شهرتی جهانی دارد.

از سوی دیگر، ویژگی‌های طبیعی و تاریخی این جزیره، باعث شده قشم به یکی از مقاصد گردشگری اصلی در ایران و منطقه خلیج فارس تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا