ورزشی

قشم به پایتخت ورزش‌های ساحلی و آبی ایران تبدیل می‌شود

در جلسه‌ای با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد قشم، مسئولان شهرستان و اعضای کمیته فوتبال ساحلی کشور شرایط تبدیل قشم به پایتخت ورزش‌های ساحلی و آبی در ایران بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبرقشم، سرپرست مدیریت امور درگهان این سازمان در اینباره گفت: جزیره قشم از ظرفیت بالایی برای توسعه ورزشی و برگزاری اردوهای تیم های ملی داخلی و خارجی و مسابقات مختلف برخوردار است.
محمدرضا حقیقی ادامه داد: در همین راستا جلسه ای با حضور امیرحسین محتشم، رییس کمیته فوتبال ساحلی و عضو مجمع فدراسیون فوتبال، علی دهقان رییس دپارتمان مسابقات بین‌المللی و رییس دپارتمان فوتبال ساحلی، حجت‌الاسلام حاجبی امام جمعه شهرستان و سرهنگ حجت امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و احمد نعمت الهی بازیکن سابق تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار شد.
به گفته وی در این جلسه بر آماده سازی چند زمین جهت برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی تاکید شد و در صورت آماده شدن شرایط مسابقات چهارجانبه بین‌المللی در رشته فوتبال ساحلی در دی ماه در جزیره برگزار می شود.
سرپرست مدیریت امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: تجهیز و بهسازی زمین های فوتبال ساحلی در قشم نخستین گام برای توسعه رشته های ورزشی و ساحلی است و به تدریج زیرساخت‌های سایر رشته‌های ورزشی نیز فراهم خواهد شد.
در بخشی دیگری از این جلسه احمد نعمت‌اللهی بازیکن سابق تیم های با سابقه و پرطرفدار استقلال و پرسپولیس گفت: جزیره قشم از لحاظ موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از شرایط مطلوبی برای توسعه ورزشی برخورد دار است.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه در حال برنامه‌ریزی برای توسعه ورزشی های ساحلی و آبی در جزیره هستیم، رایزنی با فیفا در حال انجام است تا یک روز در تقویم ورزشی به عنوان قشم کاپ ثبت شده و مسابقات به صورت سالیانه و مستمر در این تاریخ برگزار شوند.
نعمت‌اللهی تصریح کرد: بازسازی و بهسازی زمین‌های ورزشی موجود، ایجاد زمین‌های ورزشی جدید به ویژه در حوزه فوتبال با بهره‌گیری از چمن هیبریدی و آماده سازی برگزاری اردوها و مسابقات داخلی و بین‌المللی از جمله مهمترین اهداف است که در حال پیگیری می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا