هواشناسی

ضرورت اطلاع رسانی هواشناسی برای کاهش آسیب پذیری در برابر حوادث احتمالی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اطلاع رسانی صحیح و هشدار به موقع یکی از نکات مهم در عملکرد سازمان هواشناسی است که می تواند موجب کاهش آسیب پذیری و جلوگیری از حوادث احتمالی می شود.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی در دیدار با مدیرکل سازمان هواشناسی استان هرمزگان اظهار کرد: اطلاعات و پیش بینی های سازمان هواشناسی در بخش های مختلف حمل و نقل هوایی و دریایی می تواند تسهیل کننده حرکت اقتصاد قشم باشد.

وی ادامه داد: با مطالعه دقیق شرایط اقلیمی و هواشناسی جزیره قشم می توان اقداماتی را جهت استفاده بهینه از منابع آبی در زمان بارندگی های فصول مختلف برنامه ریزی کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با استفاده از توانمندی سازمان های تخصصی مانند سازمان هواشناسی می توانیم شاهد بهبود کیفیت خدمت رسانی به حوزه های مختلف باشیم.

فتح الهی در پایان بر آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم برای گسترش همکاری ها و امضای تفاهم نامه جهت توسعه خدمات و مطالعات هواشناسی و اقلیم شناسی در جزیره قشم تاکید کرد.

براساس این گزارش، مدیرکل سازمان هواشناسی استان هرمزگان نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه قشم در حوزه امکانات موجود و ارائه خدمات هواشناسی در شرایط خوبی قرار داریم.

سعید رنجبر ادامه داد: وضعیت ارائه خدمات در ایستگاه های هواشناسی فرودگاه، بندر بهمن و ایستگاه های سنجش بارندگی در جزیره قشم امکان رصد و بررسی لحظه ای پدیده های جوی را ایجاد کرده است.

وی در پایان گفت: سازمان هواشناسی استان هرمزگان با وجود نیروهای انسانی متخصص، تجهیزات و امکانات استاندارد توانایی افزایش سطح همکاری ها و انجام طرح های مطالعاتی و پژوهشی در حوزه هواشناسی و اقلیم شناسی را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا