اخبار بانواناقتصادی

تهیه بانک اطلاعاتی بانوان توانمند قشم

نماینده امور بانوان منطقه آزاد قشم از تهیه بانک اطلاعاتی کاملی از بانوان فعال جزیره درنتیجه برپایی بازارچه بومی-محلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، مریم گائینی پور با اعلام این خبر گفت: این بازارچه با 50 غرفه فرصتی برای ارتقا خودباوری بانوان در حوزه توانمندی اقتصادی و درآمدزایی برای خانوار بود.
وی ضمن تشکر از بازدید حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام‌جمعه شهرستان و حجت‌الاسلام محمدسعید آخوندی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از این بازارچه، افزود: حضور مسوولان و توجه به حوزه فرهنگی- اقتصادی خانواده‌ها با محوریت بانوان، انگیزه‌ای مضاعف برای افزایش تمایل حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

گائینی پور همچنین از ارائه مشاوره به بانوان بازدیدکننده و غرفه دار در این بازارچه خبر داد و یادآور شد: ارزیابی مشکلات بانوان و خانواده در حوزه آسیب‌های اجتماعی و درزمینه سبک زندگی اسلامی به احصا راهکارهای خوبی از سوی مشاور انجامید.
نماینده امور بانوان منطقه آزاد قشم با اشاره به درخواست‌های بانوان مبنی بر دایر کردن بازارچه‌های دائمی گفت: برای دستیابی به این هدف در ابتدا لازم است جهت توانمندسازی و هم‌افزایی حضور بانوان در این فضاها، کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف تشکیل شود و مسوولان امر نیز از این مقوله حمایت کنند.
گفتنی است، بازارچه بومی-محلی منطقه آزاد قشم به همت بانوان این جزیره باهدف کمک به توانمندسازی بانوان به مدت سه روز برای عرضه محصولات عفاف و حجاب، مواد غذایی و صنایع‌دستی این منطقه برپا بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا