اجتماعیاقتصادی

پلمب ۱۴ واحد صنفی در قشم/ انجام ۴۳۰۰ مورد بازرسی اصناف قشم

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه بیش از چهار هزار ۳۸۰ مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی، بنگاه‌های اقتصادی، مراکز تجاری و خدماتی در قشم انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبرقشم، هرمز امیری امروز در نشستی خبری با بیان این مطلب، اظهار داشت: در این مدت 459 مورد اخطاریه و 500 مورد تذکر شفاهی برای اصناف فعال صادر شده است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال جاری 64 مورد شکایت کتبی از صنوف مختلف صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: از ابتدای سال تا پایان مردادماه 14 مورد درخواست پلمب واحدهای صنفی متخلف صورت گرفته و بیش از 13 مورد از پرونده تخلفات اصناف برای اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال گردیده است.

به گفته این مقام؛ در این مدت تعداد 66 مورد اقلام مختلف غیرمجاز به وزن بیش از دو هزار و 381 کیلوگرم مواد خوراکی و نوشیدنی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته معدوم‌سازی شده است.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای صنفی قشم، تحت بازرسی و رصد روزانه قرار داشته و در صورت هرگونه تخلف اعم از کم‌فروشی، گران‌فروشی، تقلب، احتکار و اخفا کالا، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، فروش اجناس غیربهداشتی، ممنوعه و فروش کالا به صورت غیرمجاز با آنها برخورد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا